Některé z nás si stýskají, že jim nebylo v prsou příliš naděleno, a některé si na velké poprsí naopak stěžují… Každá zkrátka chceme něco trochu jiného, než máme. Problém nastává ve chvíli, kdy nás prsa tíží a způsobují nám zdravotní komplikace. Zatěžují také zádové svaly, čímž ženám boří držení těla. Nemluvě o tom, že děvčata, která příroda obdařila od velmi mladého věku, se za svůj hrudník stydí a na nemístné poznámky a nenasytné pohledy spolužáků reagují tím, že se hrbí. Pak už je jen krůček k tomu, zadělat si na celoživotní problém.

Zdroj: Youtube

Podprsenka musí sedět

Průměrné prso váží kolem půl kila a tvoří 4–5 % z celkového množství tělesného tuku. Velká prsa logicky váží víc. Páteř pak může mít problémy takovou váhu unést. Prvním a nejdůležitějším krokem je vybrat si správnou velikost podprsenky. Podprsenka pro velká prsa musí správně sedět a prsům poskytnout spolehlivou oporu.

Noste široká ramínka a obvod

K tomu, aby velká prsa zůstala na svém místě a nezatěžovala záda, pomáhají široká ramínka i širší obvod podprsenky. Určitě oceníte podprsenky ze speciálního materiálu Spacer, který se vytvaruje přesně podle tvaru vašich prsou. Na domácí nošení je nejlepší zvolit podprsenku z prodyšného materiálu a s měkce podloženými ramínky, která se nebudou zařezávat.

Zmenšující podprsenky

Pokud máte opravdu velká prsa, nemusíte si upírat ani tence vyztuženou podprsenku. Důležitý je kvalitní materiál, který se přizpůsobí křivkám a dodá jim tvar, ale prsa přitom nezvětší. Velkým pomocníkem může být i tzv. minimizer neboli zmenšující podprsenka. Ta musí mít extra široká ramínka a široký obvod s vysokým středem, který prsa krásně zpevní. Tím podprsenka zajistí oporu i bujnému poprsí, a hlavně uleví zádům. Taková podprsenka umí rovnoměrně rozložit objem poprsí a opticky ho zmenšit až o jednu velikost.

Kouzlo krajkové braletky

Také braletka dokáže i bez vyztužení velmi efektivně pozvednout ňadra do původního tvaru, na který jste byla zvyklá zamlada. Podprsenka to je opravdu pohodlná, nemá žádné výztuhy, které by vás mohly tlačit, přitom díky švům prsa nádherně zakulatí a vy získáte dekolt snů. Tím, že nemá klasický push-up efekt, je vhodná i pro obdařené ženy, kterým nepřidává v oblasti hrudníku na objemu. A super je i pro měkká prsa, kterým střihem dodá vzhled pevnějšího dekoltu.

Zdroj: Vlasta.cz Triola.cz realsimple.com How to Choose Right Bra for Your Breast Type - Clovia Blog

Související články