Jasně, určitě nechcete manžela ani děti děsit ve vytahané teplákovce a s neučesaným hárem na hlavě. I v pohodlí domova byste měla být přijatelně upravená, ale ten pocit svobody, kdy na sebe natáhnete volné domácí sameťáky do gumy a přes ně bavlněnou tuniku do půli stehen, tak ten za to zkrátka stojí. Po celotýdenním shonu si to zasloužíte.

Pyžamo nebo domácí úbor?

Často se to hned nepozná. Některé z nás spí rády v tradičním pyžamu se zapínáním na knoflíky, jiné dávají přednost pyžamovým teplákům a pánskému tričku. Obojí je možné nosit jako domácí komplet i přes den. V tom případě platí jednoduché pravidlo: Ráno se z nočního úboru vysvlečte a natáhněte si na sebe klidně pyžamo, které bude pro následujících pár dní (maximálně ale tři) určené právě pro denní nošení. Rozhodně nezůstávejte v tom oblečení, ve kterém jste strávila noc. Proč? Protože se v noci potíte, protože se ráno určitě sprchujete a protože brát si na sebe oblečení, které jste před sprchou sundala, je přinejmenším nehygienické.

Kimono, tunika a domácí kalhoty

Pohodlná a elegantní je kombinace širokých saténových, sametových nebo bavlněných kalhot a kimona. Kimono si můžete obléknout na jednoduché tílko a klidně v něm přijmout i návštěvu. Méně šik, ale o to pohodlnější, je duel volných teplákových kalhot do gumy a bavlněného trička nebo tuniky. Poslední dobou jsou velmi oblíbené také froté nebo plyšové overaly, ve kterých vám je krásně teplo.

Župan v hlavní roli

Župany já osobně miluji. Mám tři a jsou stabilně pověšené v koupelně na topném žebříku, když vylezu ze sprchy, ráda se do županu zabalím. Sportovnější verzi pak nosím i přes den přes domácí oblek, pokud nemám byt příliš vytopený. Župan může být klasický, tedy froté, ale i z fleece, hrubší bavlny, saténu nebo třeba příze. Je ideální, když má volnější střih s překřížením vpředu a se zavazováním, do něj se zabalíte jedna báseň.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články