Žampionům se bude dobře dařit ve sklepě

Vypěstujte si doma houby. Zvládnete hlívu i žampiony. Stačí temné zákoutí

Dojít si pro porci čerstvých hub do stinného zákoutí zahrady nebo do sklepa zní určitě lákavě. Pěstování hub ve velkém je ostatně běžná věc, proč to tedy nezkusit doma? Úspěch zaručený není, ale když se zadaří, nebudete litovat.

Z podbělu můžete sbírat nejen květy, ale i listy.

Bylinky: Které začít sušit už teď a jaké léčivé vlastnosti mají?

Každá z léčivých bylin má svůj ideální čas pro sklizeň a sběr. Některé z nich tak můžete získat právě v květnu a na začátku června.

Letní pohodu na zahradě vám pomůže vykouzlit správný zahradní nábytek.

Zahradní nábytek: Jak ho správně vybrat? Nebojte se ani levných plastů, vydrží!

Spousta lidí si koupila nábytek na zahradu už loni, v tom zváštním „covidovém“ létě, ale možná patříte k těm, kdo to mají v plánu až letos. Nebojte se, času dost, tak si dejte při vybírání záležet.

Každičkou tečku barvy nanesla Jana rukou, není to práce žádného stroje.

Mandaly vrátily Janu Volfovou do života. Symboly a tvary mají svou energii

Není to jen shluk barevných teček nebo hezký obrázek, omalovánka, případně složitý, ale bezvýznamný ornament. Mandaly jsou pro Janu Volfovou mnohem víc, jejich magická energie ji vrátila do života. Uchvátily ji natolik, že tečkuje a tečkuje.

Pro pěstování jsou vhodné velké květináče a pěstební bedničky

Rajčata na balkóně: Jak na nejlepší úrodu a čerstvé plody po celou sezónu

Rajčata jsou skvělou zeleninou, to všichni vědí. Chutnají čerstvá, pečená i naložená v olivovém oleji, vykouzlíte z nich jednoduché italské speciality typu bruschetta al pomodoro či klasický „babičkovský“ salát s cibulí, připravíte z nich kečup, prot...

Majitelé zahrady U malíře ji budují podle pravidel přírodních zahrad.

Výlety do nejkrásnějších zahrad: Vydejte se na zámek Stekník nebo do Ježova

Napadlo vás někdy, že výlety se dají naplánovat nejen do zoo, na hrad nebo na kopec, ale taky do zahrady? Jsou jich u nás spousty, které stojí za to, abyste si je prohlédli a třeba se jimi nechali inspirovat. Případně si v nich můžete jen tak sednout...

Tulipány v letošním počasí kvetou déle než v jiných letech.

Zahrada: Co kvete v květnu? Letošní rok rostliny výrazně zpomalily

Letošní květen je atypický, studené dny spoustu druhů květin přibrzdily a zpomalily. Na většině míst sice kvete to, co má, ale vzhledem k chladnějšímu počasí lze ještě stále vidět v květu i rostliny, které se jindy probouzejí spíše koncem dubna.

Phalaenopsis je druh snad nejvíc vhodný k domácímu pěstování.

Největší chyby při pěstování orchidejí. Jak zařídit, aby krásně kvetly?

Orchideje jsou často označovány za královny pokojových rostlin. Přesto je pro mnoho lidí stále překvapivé, že lze tyto vznešené tropické květiny v domácích podmínkách vůbec vypěstovat.

Chuť, kterou ještě neznáte, vám přinese tenhle osvěžující dortíček.

Jahodový ráj: Vyzkoušejte naše nejlepší recepty na dort, džem a sirup

Pro tenhle dezert jsme si vybrali skoro veganský recept. On tedy může být veganský úplně, pokud budete chtít – obě varianty jsou vynikající. A protože jahody je potřeba v sezoně bezodkladně zpracovat, přidáváme recepty na džem a sirup.

Nové kuchyňské utěrky: Dejte přednost lnu. Praním měkne a zvyšuje svou savost

Kdepak, utěrka není jen „náčeňová hadra“, jak se říkalo u nás doma na Moravě a myslelo se tím, že je to prostě užitečný kus látky k utírání nádobí. Utěrky stojí za pečlivé vybírání, protože jsou kusem vaší kuchyně a radosti z ní.