Krásných hrnečků jsou plné obchody, o to nic, ale malovat přece umíte i vy. Pokud chcete také malovat srdíčko, vyberte si jako základ hrníček, který má vhodně tvarované ouško. Tím budete mít polovinu srdce hotovou a druhou zrcadlově namalujete fixou na porcelán. Pokud nemáte úplně pevnou ruku, stejně jako autorka tohohle hrnku Denisa, nesnažte se o celé linie, ale využijte tečkování. Vytečkujte i podšálek a pak obojí zapečte v troubě podle návodu, tím zajistíte stálost barvy a šálek se může běžně umývat.

Láskyplná sklenice

Někdy se divně stydíme říct, že někoho máme rádi, a pro ty případy je tady malovaný vzkazovník.

Připravte si přiměřeně velkou sklenici se šroubovacím víčkem, naše je od vyhořelé svíčky, ale hodí se třeba i zavařovací. Pak už budete potřebovat jenom barvu na sklo, štětec, zlatý fix na sklo, nůžky, růžový papír a gelový popisovač na vzkazy. Do sklenice nalijte trochu barvy na sklo a pomalým otáčením nechte barvou pokrýt celý vnitřní prostor, případně barvu přidejte.

Až to bude celé, nechte barvu zaschnout. Víčko natřete štětcem stejnou barvou, drží i na kovu. Až bude všechno suché, sklenici i víčko dozdobte nápisy, srdíčky a třeba mašličkou. Do sklenice pak můžete napsat 365 vzkazů, aby si je maminka mohla každý den po jednom vytahovat, nebo pokud bydlíte spolu, jí je můžete po jednom denně dávat a ona si je do sklenice schová.

Baví vás ruční práce? Vyzkoušejte si pletení na prstech:

Zdroj: Youtube