Samozřejmě nejlehčí je použít koupený základ. Úplně dobře se hodí ten, který vám zbyl po věnci vánočním, pokud jste ho nevyhodili. Pokud ano, příští rok už budete zkušení a dáte si práci s vymotáváním jehličí, aby vám zbyl jenom slámový nebo proutěný základ, a letos si holt ten korpus ještě koupíte v květinářství nebo hobbymarketu. Díkybohu aspoň ty zůstávají otevřené, i když kolem panuje konec světa. Korpusy se prodávají i polystyrenové, ale popravdě ty přírodní jsou kromě výjimečných případů lepší.

Nebojte se vyrábění

Další možností pak samozřejmě je si základ vyrobit, což uděláte jednoduše tak, že si otrháte tenké proutky břízy nebo vrby a opatrně je smotáte do kruhu. Spojit je můžete přírodním provázkem, floristickým či normálním drátkem nebo klidně pevnou nití, když nic jiného nemáte. Jde přece o výsledek, ne o prostředky! Když už máte věncový základ hotový, zbývá ho jenom vyzdobit.

Výzdoba je nekonečná

Budete možná překvapení, jak krásně v něm bude vypadat úplně prostá mašlička ze stuhy nějaké jarní veselé barvy. Vlastně to úplně stačí! Pokud ale máte rádi bohatší výzdobu, nemusíte pentličkami šetřit, k jaru se to báječně hodí. Určitě i mimo Velikonoce mají smysl zajíčkové a kuřátka, však jaro je čas mláďátek. Výborně vypadá cokoli zeleného, třeba čerstvě vypučené lístky na dalších proutcích, jen si rozmyslete, jak dlouho se vám vydrží zelenit bez vody. Ozdoby můžete na věnec přivazovat nebo lepit tavnou pistolí, případně zase připevnit drátkem nebo floristickými sponkami (koupíte je ve větších výtvarných potřebách).

Nádobka s vodou

Pokud byste rádi použili i živé květiny, může se vám hodit ampulka, kterou floristé používají do dekorací právě proto, aby krásné květy měly vodu. Ampulka je malá, naplní se vodou a prostě se do věnce nějak šikovně schová. Květinám vhodně zkrátíte stonek a pak vydrží krásné i několik dní. Bez ampule vám nevydrží dlouho ani taková jarní stálice, jako je třeba „zlatý déšť“. Jiných vhodných rostlin je ale dost a dost, tak se nebojte být jaksepatří kreativní.

Zkuste si podle našeho návodu složit papírový kaktus:

Zdroj: Youtube