Začít se dá třeba přemýšlením o tom, jakou květinu nebo jakou barvu má vaše maminka nejradši. Chcete-li jít tradiční cestou, vždycky se dá darovat velká kytice růží nebo karafiátů a určitě se nespletete. Pokud jí chcete provonět celý byt, spolehněte se na frézie, jejich barvy jsou nádherně optimistické a jejich vůně jemně překrásná. Možná se vám líbí květiny seskládané do krabičky ve tvaru srdce, takhle se obvykle skládají právě růže nebo třeba gerbery, prostě takové, které umí prostor svými hlavičkami vyplnit.

Pro romantičky

Je-li vaše máma romantická duše, která má ráda kraječky a volánky, určitě neuděláte chybu s kyticí laděnou do růžova, kterou vám prodavači nebo floristé rádi seskládají. A půvabná je i bílá, vůbec nemusíte přemýšlet o tom, kolik mamince je a jestli se pro ni takové dívčí barvičky hodí. V každé ženě je pořád schovaná malá holčička, kterou kdysi bývala.

Některé holčičky ale možná dávají přednost exotice. Nebojte se anturií, klidně kupte i orchideje, ale na druhou stranu se nemusíte vyhýbat ani květinám mnohem skromnějším. Přenádherné budou pomněnky, které v květnu už kvetou stejně jako konvalinky. Oběma sluší co nejjednodušší vazba, klidně jenom převázání jednoduchým provázkem, což určitě zvládnete sami.

Předplatné na kytici

Floristům můžete svěřit složitější vazby, svoji práci milují, takže je bude velmi těšit vaši kytici vázat. Anebo můžete využít ještě jeden skvělý nápad: květinové předplatné. Nabízí je třeba holky z květinářské farmy Kytky od potoka. Zaplatíte předem za čtyři kytice, určíte data, kdy je má maminka dostat, a holky už se postarají o zbytek. Uvážou je z toho nejhezčího, co právě poroste, takže každá kytice bude právě čerstvá a úplně jiná, jako byste ji natrhali sami na jarní procházce. (A

nechtěli byste si vlastně objednat kytky i pro sebe?) No a pak jsou tady květiny úplně jinak krásné, třeba papírové. Taková kytice zaručeně vydrží roky!