Líhnutí motýlů podpoříte výsadbou rostlin, které později uživí housenky vylíhlé z vajíček. Jsou to traviny, ale především kopřivy, bodláky, kopr, fialky, mateřídouška, fenykl, čilimník, rozchodník či líska. Na kopřivu dvoudomou klade vajíčka pětadvacet druhů motýlů! Modrásky láká jetel, vybrat můžete i šeříky, hlohy, trnky, kaliny, ptačí zob, zimolez i ibišek, třapatky, mochny, pupalky, plaménky, hrachory, jiřinky či afrikány. „Motýlí keř“ je komule Davidova. Kvete mnoha drobnými nafialovělými květy, ale existuje i v bílé čí růžové variantě a někdy se jí říká letní šeřík. Motýli ji milují, ale abyste pro ně zajistili dostatek květů, je třeba komuli každoročně po odkvětu důkladně sestříhat.

Z velké zavařovací sklenice se šroubovacím prstencem vyrobíte i luxusní restauraci. Konstrukce sice dá trochu vyměřování, ale vyplatí se to. Kromě sklenice (koupíte ji třeba na https://desina.cz) potřebujete jemnou mycí houbu, látkové květinky a motýly (koupíte je na https://stoklasa.cz) a silnější provázek. Nektar s vitaminy mají na https://emoceadekorace.cz. Nejdřív ze sklenice odšroubujte uzávěr, tedy prstenec a víčko. Do víčka nůžkami vystřihněte otvor ve tvaru křížku a kleštičkami ohněte plíšek víčka směrem do rubu.

Z mycí houby odstřihněte vhodně velkou část a natlačte ji do vzniklého otvoru. Protáhněte ji tak, aby tři čtvrtiny houby byly uvnitř a třetina vyčnívala ven. Z provázků si vyrobte závěs, náš je z jednoho dlouhého a čtyř kratších pramenů. Provázek i celou konstrukci polepte látkovými květinami, aby barvy lákaly motýly. Krmení vlijte do sklenice, nechte jím nasáknout houbu a krmítko zavěste poblíž kvetoucích rostlin. Můžete mu případně udělat dřevěnou stříšku.

Potřebujete na zahradě zabavit děti? Naučte je vyrábět vlaštovku podle našeho videonávrhu: