Základem pracovního oblečení (no ano, činnostem na zahrádce se říká práce, i když je to zahrádečka jako dlaň) je dobrý materiál. Takový dlouho hledaly například dvě kamarádky, které založily značku monterki.cz, vyrábějící pracovní kalhoty pro velké i malé holky. Nebyl prý problém najít nádherné holčičí vzory, které vyjadřují ženskou něžnost, ale mnohem těžší bylo, aby byl jejich materiál zároveň vhodný pro práci.

Kalhoty a rukavice

Vybírejte tedy oblečení podle toho, co vlastně na té zahrádce budete dělat. Kdo se chystá prořezávat keře, bude asi potřebovat pevnější kalhoty než ten, kdo bude sít na kolenou semínka. I když i v tomhle případě je dobré mít kalhoty se zesílenými koleny. Kdybyste brali do ruky pilu nebo křovinořez, vemte si určitě dlouhé pevné kalhoty, i kdyby bylo vedro jako na Sahaře. Na druhou stranu pokud pilu nepotřebujete za rok ani jednou, pak je nákup kalhot s ochranou proti prořezu zbytečný. Stejné je to i s rukavicemi: berte takové, které potřebujete podle práce, kterou děláváte.

A kdyby náhodou začalo profukovat nebo krápat, přidejte lehkou nepromokavou bundu až pod zadek nebo multifunkční šátek, kterým zahřejete krk i tvář, případně se dá použít i jako ochrana hlavy před sluníčkem. Pro vysloveně chladnější počasí se chodí fleecová mikina nebo tričko s vestou.

Opravdoví zahradníci, a to vy jste, mají v šatníku i speciální zástěry se spoustou kapsiček. Můžou být takové, co se zavazují jako běžné kuchyňské zástěry, nebo jako pás kolem boků. A ještě připomínka: stejně jako na ochranu těla byste měli pamatovat i na ochranu nohou v dobrých botách a na ochranu očí, to když třeba uštipujete ze stromů suché větvičky a díváte se přitom nahoru.

A až budete mít hotovo, složte si s dětmi podle našeho videonávodu papírovou vlaštovku:

Zdroj: Youtube