Herečky Denisa Nesvačilová, Petra Špalková, Sabina Laurinová, Kristýna Frejová či zpěvačka Alžběta Kolečkářová a Zuzana Gamboa – právě ony měly možnost přenést se zpátky do minulosti a nad designovými panenkami oblečenými v modelech českých a slovenských návrhářů zavzpomínat na bezstarostné dětství.

Zdroj: Youtube

Barbíny přetvořené do originálních uměleckých děl vznikaly několik měsíců pod rukama například Kamily Vodochodské, Kláry Nademlýnské, Borise Hanečky a mnoha dalších. Svou panenku pak do aukce vložila i humorná trojice 3v1 ve složení Nikol Leitgeb, Martina Pártlová a Veronika Arichteva.

Romantika, kůže, i tělo pokryté tetováním

Na letošním osmém ročníku charitativní akce Helping Dolls, kde se každoročně setkávají nejen milovníci módy a umění, ale také vášniví sběratelé unikátních panenek, tak budou k vidění nejroztodivnější modely od večerních honosných rób, přes romantické šaty plné květů, pohádkové stylizace, kožené oblečky, extrémy z přehlídkových mol až po volnočasové teplákové soupravy. A zajímavé jsou i samotné Barbíny. Originální modely totiž oblékají bělošky, černošky, Asiatky a jedna z panenek, které kusy látky zakrývají jen intimní partie, je dokonce celá potetovaná.

Výtěžek aukce, která se každoročně koná na konci května, pomůže již tradičně dětem z azylových domu Klokánek Láskova a SOOD Koala. Další část peněz pak poputuje vybraným seniorům v tíživé finanční situaci nebo do rodin, v nichž žijí nemohoucí osoby.

Zdroj: vlasta.cz helpingdolls.com