Její krása, píle a inteligence jí otevřely dveře do světa modelingu. Nakonec zakotvila v Itálii, kde sice zažila velké zklamání, ale poslední roky prožívá skutečnou lásku, na kterou celý život čekala. Cesta k ní ale byla trnitá…

Poznala světové centrum módy

Budoucí úspěšná topmodelka Alena Šeredová se narodila 21. března 1978 v Praze a své dětství prožila na Vinohradech. Byla kouzelné dítě a postupně z ní rostla krásná mladá dívka.

S modelingem začala už v patnácti letech, a dokonce fotila i se známým uměleckým fotografem Jadranem Šetlíkem.

O rok později pak odletěla za prací do Řecka a v dalším roce se poprvé objevila v Miláně, světovém centru módy. Tehdy ještě ale nejspíš ani v tom nejkrásnějším snu nečekala, že právě v Itálii bude jednou žít. 

Slezáček jako pomyslné štístko

Jednou z prvních velkých lásek Aleny Šeredové byl herec a moderátor Bořek Slezáček. Dnes víme, že její život hodně ovlivnil, a to hlavně tím, že ji přemluvil, aby se přihlásila do Miss ČR 1998.

Ačkoli soutěž nevyhrála a skončila druhá, nakonec to byla ona, kdo byl vyslán na prestižní Miss World, kde se dostala do užšího finále a nakonec skončila čtvrtá.

Jet tam přitom původně měla vítězka Kateřina Stočesová, prý ale dostatečně dobře neovládala angličtinu. 

Televizní hvězda

Uměleckou kariéru odstartovala Šeredová v roce 1999 v jedné pražské inscenaci. Poté už následoval přesun do Itálie, kde účinkovala v pořadu Torno Sabato – La Lotteria (Vrátím se v sobotu – Loterie).

Právě díky němu se dostala do povědomí divácké veřejnosti a čím dál častěji dostávala pozvánky do různých televizních pořadů. V roce 2002 pak získala několik cen a byla označena za objev italské televize. 

Bella Alena

Krásná česká modelka se brzy stala objektem pozornosti italského bulvárního tisku. Objevovala se totiž vedle vlivných mužů a všechny zajímalo, se kterým kdy skončila v posteli.

Dokonce jí začali přezdívat „Bella Alena“, tedy v překladu „Krásná Alena“. Dnes víme, že nějaký čas randila s italským hercem Edoardem Costou, který si zahrál například ve Smrtonosné pasti 4. Toho později vystřídal úspěšný italský režisér Luigi De Laurentiis. 

Hodně pozornosti si ale získala zejména kvůli pletkám se známým Flaviem Briatorem, který je známý svým působením ve formuli 1. Ten byl v té době krátce po rozchodu s německou modelkou Heidi Klum.

„Flavio nezvládá krotit obsah svých kalhot. Šeredová je jen jeho nová hračka,“ psalo se v německém Bildu. Alena ale vždy popírala, že by mezi nimi byl jakýkoli románek. Bulvár ovšem jejímu vysvětlení, že šlo jen o běžnou pracovní zakázku, nikdy moc nevěřil. 

Svatba s italským miláčkem

Definitivně si srdce italské veřejnosti získala poté, co se zamilovala do zbožňovaného fotbalového brankáře Gianluigiho Buffona. Byla to láska jako trám, oba chtěli rodinu a svatbu.

Bohužel první pokus o miminko skončil tragédií, protože Šeredová o dítě přišla. Přiznala to až po letech a to formou komentáře na sociálních sítích. Stalo se tak, když jedna z jejích sledujících sdílela, že sama přišla o dítě, a ptala se modelky, jestli náhodou nemá stejnou zkušenost.

„Ano, mám. Stalo se mi to před mým prvním dítětem. Všechno trápení ale nakonec odejde,“ snažila se tehdy Šeredová dodat své fanynce odvahu a pozitivní myšlení. 

Sama se nakonec prvního potomka dočkala v roce 2007, kdy 28. prosince porodila syna Louise Thomase. Dva roky na to se pak stala dvojnásobnou maminkou, přičemž se jí znovu narodil syn, kterého s manželem pojmenovali David Lee.

Se svatbou ale slavný pár dlouho otálel a došlo k ní až 16. června 2011 v bazilice svatého Petra a Pavla na pražském Vyšehradě. 

Snažila se přimhouřit oko

Jakmile ale nasadil Buffon své krásné novomanželce snubní prsten, jako by se v něm probudily smysly lovce. Myslel si, že má Šeredovou jistou a nemůže o ni přijít.

Modelka nad řadou jednorázových záletů dokázala přimhouřit oči, nechtěla rozdělit rodinu. Vše se ale změnilo v okamžiku, kdy si Buffon začal se sportovní komentátorkou Ilarií D’Amico. 

To už nebyl klasický románek, do ní se fotbalista zamiloval a Šeredovou opustil. Rozvod tak byl nevyhnutelný.

Přestože si brankář do médií stěžoval, jak během rozvodu se Šeredovou trpí, složitější byla situace pochopitelně pro Šeredovou. „Po stresovém období s Gigim jsem zhubla nejvíc ve svém životě,“ svěřila se. 

Skončila v náručí miliardáře

Krásná modelka ale dlouho sama nezůstala. A to i přesto, že se zpočátku bála, že jako dvojnásobná maminka po rozvodu správného muže nepotká.

Zajímavé je, že svého pana Božského nakonec potkala právě díky svým synům. „Vlastně jsme se seznámili přes moje děti. Starší syn má kamaráda, jehož maminka nás pozvala k nim na víkend na hory, a Alessandro je jejich příbuzný, tak tam byl také,“ odhalila Šeredová seznámení s dědicem automobilky Fiat Alessandrem Nasim.

Není čas ztrácet čas

Od začátku neměli ani jeden důvod krotit své city, zamilovali se do sebe až po uši. Ačkoli na ni se založením rodiny boháč nijak netlačil, nakonec se jim narodila společná dcerka Vivienne Charlotte (3) už v květnu roku 2020.

Úspěšný podnikatel se tehdy stal otcem vůbec poprvé. Minulý rok v červnu spolu pak stanuli před oltářem. Svatba se konala na Sicílii a po obřadu následovala party až do ranních hodin.

Šeredová si svého muže váží hlavně proto, že ačkoli je pohádkově bohatý, ve skutečnosti je to normální člověk. „A jediný luxus, který si dopřeje, je to, že si občas přivstane a vyšlápne si pěšky do hor směrem k Mont Blancu,“ svěřila se v rozhovoru. 

Zdroj: Vlasta.cz, Krajskelisty.cz, Zeny.iprima.cz

Související články