Dnes můžeme jen tipovat, kam by to v herecké kariéře dotáhla, kdyby ji předčasně nepověsila na hřebík. Eva Vejmělková ale úplně změnila obor a rozhodla se, že bude pomáhat lidem, které trápí psychické problémy.

V šestnácti se její život změnil od základů

Někdejší herečka, básnířka, scenáristka a psychoterapeutka Eva Vejmělková se narodila 4. března roku 1969 v Karviné. Vystudovala herectví na ostravské konzervatoři a psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Když jí bylo teprve šestnáct let, psal se rok 1985. Tehdy došlo k setkání, které jí změnilo život po všech směrech. Oslovil ji slovenský režisér Dušan Rapoš, zda by se neujala hlavní role v připravovaném filmu Fontána pro Zuzanu. 

VIDEO: Zavzpomínejte na mladinkou Evu Vejmělkovou ve videoklipu!

Zdroj: Youtube

S první rolí přišla i velká láska

Filmem Fontána pro Zuzanu odstartovala její kariéra, ale mezi Vejmělkovou a Rapošem vznikla také láska. Oba dokonce tvrdí, že se do sebe zamilovali na první pohled.

Další zajímavou roli dostala Vejmělková v roce 1986, kdy si zahrála ve filmu Jak básníkům chutná život, kde hrála „Píšťalku“, jednu z lásek Štěpána Šafránka v podání herce Pavla Kříže. Diváci si ji oblíbili také v seriálu Chlapci a chlapi v roli Hanky.

Stopu zanechala i v Hollywoodu

Krásná Vejmělková přitahovala pozornost režisérů z celého světa. Zahrála si v polském filmu Penelopy, kde se nezdráhala svléknout a ukázat divákům své tělo. Zajímavou roli získala také v hollywoodském velkofilmu Dračí srdce z roku 1996, což ji výrazně proslavilo i za hranicemi rodné země.

Zahrála si také ve dvou dalších pokračováních Fontány pro Zuzanu. Ačkoli oba snímky byly mezi českým a slovenskými diváky velmi kritizovány, paradoxně třetí díl byl úspěšný a získal dvě významná ocenění na filmových festivalech v USA. 

Stylová svatba v Las Vegas

V roce 2000 se herečka provdala za svou životní lásku, Dušana Rapoše, a to v americkém Las Vegas. Nevěsta si tehdy oblékla rudé šaty a s ženichem je oddal imitátor Elvise Presleyho v kultovní Graceland Wedding Chapel.

Ačkoli nějakou dobu žili v zahraničí, momentálně je jejich domovem Havířov, kde společně vychovávají dcery Taru s Ritou. 

Psychologie jako poslání

Přestože Vejmělková oficiálně svou hereckou kariéru nikdy neukončila, odsunula ji už před lety na druhou kolej. Věnuje se psychologii, kterou vystudovala stejně jako herectví. „Ona udělala úžasnou věc. Když byla na absolutním vrcholu, šla studovat do Olomouce psychologii,“ řekl Rapoš o své manželce.

V rámci psychologické praxe dokonce pracovala v psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích. Zajímavé je, že to bylo v době, kdy tam byla hospitalizována moderátorka Tereza Pergnerová. 

Používá speciální metodu, kterou umí málokdo

Nestárnoucí Vejmělková momentálně poskytuje služby v rámci psychologického poradenství a hypnoterapie v Havířově. „Používá speciální metodu, jejíž součástí je hypnóza, dělá to jen pár lidí v Evropě. Je to něco unikátního, spolupracuje s Američany,“ říká Dušan Rapoš, který je na svou manželku právem pyšný.

Utajený románek s Haberou?

Přestože Vejmělková vždy mluví o manželovi jako o svém panu Božském, mnohokrát se spekulovalo o jejích nevěrách. Ta nejvíc pikantní měla podle bulvárních novinářů proběhnout během natáčení Fontány pro Zuzanu, a to se známým fešákem Pavolem Haberou.

„Dlouhodobě nefungujícímu vztahu může nevěra paradoxně pomoci najít, co ve vztahu chybí, a změnit to. Ale to jsou výjimky,“ uvedla Vejmělková v jednom rozhovorů na téma nevěra.

Jestli se ještě objeví Eva Vejmělková na televizních obrazovkách, je otázka. Jisté je ale to, že pokud se to stane, určitě bude znovu skvělá, šarmantní a půvabná, jak ji máme uchovanou v paměti už spoustu let.

Zdroj: Vlasta.cz, Tvguru.cz, Eva-vejmelkova-psychologicke-poradenstvi.com, Csfd.cz

Související články