Kdo by neznal Ivana Trojana. Charismatický osmapadesátiletý herec nás baví nejen na divadelních prknech a stříbrných plátnech, ale také v nejrůznějších, velmi originálních, televizních reklamách. Jméno Trojan je zkrátka zárukou kvality a humoru. Herce pak milujeme především v roli paličatého nešiky, anděla Petronela, v pohádce Anděl Páně z roku 2005, která se o jedenáct let později dokonce dočkala pokračování.

Zdroj: Youtube

Nyní se ovšem zdá, že spolupráce Ivana Trojana a režiséra Jiřího Stracha, který má veleúspěšnou pohádku na svědomí, se osvědčila. A tak ji pánové zopakovali. Na televizní obrazovky tak nedávno vtrhl zbrusu nový seriál z pražského kriminalistického prostředí s názvem Docent, kde Trojan ztvárňuje hlavní roli docenta Stehlíka a představuje se tak ve zcela jiné, vážnější, poloze. Ochuzeni však diváci nebudou ani o úsměvné momenty a to, když ho dostává do vývrtky jeho problematická parťačka, policistka Fousová, kterou hraje Tereza Ramba.

"Docent Stehlík je pedant a kapitánka Fousová, pro kontrast, je rozmazlená bordelářka. Je to trochu holka lempl. Kamkoliv přijde, tak v první řadě všechno rozkope, všechny postřílí a až pak klade otázky. To se mi hrálo dobře," popsala se smíchem postavu mladé vyšetřovatelky s nestandardním přístupem ke služebním povinnostem herečka. Na první pohled nesourodý tým vyšetřovatelů pak doplňuje Marek Taclík, Matěj Hádek a nakonec nekompromisní vedoucí v podání Ondřeje Vetchého. Dle všeho se tak máme rozhodně na co těšit!

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz Česká televize