Ivan Trojan: Z anděla Petronela vyšetřovatelem vražd

Petra Šmídová | 10. 2. 2023
Ivan Trojan na archivním snímku s Jiřím Macháčkem, se kterým si zahrál ve filmu Samotáři
Před lety zazářil v Četnických humoreskách
Dvojka vyšetřovatelů, Tereza Ramba a Ivan Trojan, z televizní kriminálky Docent

Jednou ze sebe dělá tajtrlíka, podruhé zadumaného podivína s rozpolcenou duší. Ivan Trojan svoji profesi zkrátka umí. Důkazem je hned sedm cen Českého lva, což je na české scéně absolutní rekord. Jak se nyní ocitl ve hvězdně obsazené kriminálce Docent?

Kdo by neznal Ivana Trojana. Charismatický osmapadesátiletý herec nás baví nejen na divadelních prknech a stříbrných plátnech, ale také v nejrůznějších, velmi originálních, televizních reklamách. Jméno Trojan je zkrátka zárukou kvality a humoru. Herce pak milujeme především v roli paličatého nešiky, anděla Petronela, v pohádce Anděl Páně z roku 2005, která se o jedenáct let později dokonce dočkala pokračování.

Zdroj: Youtube
Tajemství Jennifer Aniston: Za bradavkami stojí příroda, za účesem zhulený kadeřník
Celebrity

Tajemství Jennifer Aniston: Za bradavkami stojí příroda, za účesem zhulený kadeřník

Nyní se ovšem zdá, že spolupráce Ivana Trojana a režiséra Jiřího Stracha, který má veleúspěšnou pohádku na svědomí, se osvědčila. A tak ji pánové zopakovali. Na televizní obrazovky tak nedávno vtrhl zbrusu nový seriál z pražského kriminalistického prostředí s názvem Docent, kde Trojan ztvárňuje hlavní roli docenta Stehlíka a představuje se tak ve zcela jiné, vážnější, poloze. Ochuzeni však diváci nebudou ani o úsměvné momenty a to, když ho dostává do vývrtky jeho problematická parťačka, policistka Fousová, kterou hraje Tereza Ramba.

Tak šel čas s Janou Plodkovou: Z Čárkovaný z Vratných lahví trosečnicí na Ostrově
Osobnosti

Tak šel čas s Janou Plodkovou: Z Čárkovaný z Vratných lahví trosečnicí na Ostrově

"Docent Stehlík je pedant a kapitánka Fousová, pro kontrast, je rozmazlená bordelářka. Je to trochu holka lempl. Kamkoliv přijde, tak v první řadě všechno rozkope, všechny postřílí a až pak klade otázky. To se mi hrálo dobře," popsala se smíchem postavu mladé vyšetřovatelky s nestandardním přístupem ke služebním povinnostem herečka. Na první pohled nesourodý tým vyšetřovatelů pak doplňuje Marek Taclík, Matěj Hádek a nakonec nekompromisní vedoucí v podání Ondřeje Vetchého. Dle všeho se tak máme rozhodně na co těšit!

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz Česká televize

Tagy Anděl Páně Česká televize Český lev herec Ivan Trojan Jiří Strach Marek Taclík Matěj Hádek Ondřej Vetchý Tereza Ramba vražda