Tak šel čas s Janou Plodkovou: Z Čárkovaný z Vratných lahví trosečnicí na Ostrově

Petra Šmídová | 6. 2. 2023
Herečka byla v minulých letech ambasadorkou charitativního projektu Helping Dolls
Jana Plodková měla ve filmu Gump - pes, který naučil lidi žít černou paruku
V roce 2016 si herečka zatančila ve Stardance. Jejím partnerem byl Michal Padevět

Herečka Jana Plodková působí jako jemná éterická bytost. Za hezkou tvářičkou se ale skrývá mnohem víc, a to komediální talent, sebevědomí při odvážných scénách i poloha hysterky. A právě s tou se můžeme setkat v nové komedii Ostrov.

V dětství máme různé představy o své budoucí profesi, Jana Plodková však měla jasno odmala. Věnovala se herectví, zpěvu i tanci a její kroky tak po gymnáziu logicky vedly na JAMU. Žádná jiná možnost nepřipadala v úvahu. Po studiu svoji kariéru rozběhla v brněnském divadle pro mládež Polárka, objevila se i v pražském divadle Na Fidlovačce, aby nakonec na dlouhá léta zakotvila v brněnském HaDivadle.

Zdroj: Youtube

Servírka s čárkami na pupíku

Filmový debut si odbyla v roce 2002 krátkým snímkem z pera Jana Prušinovského Nejlepší je pěnivá a čtyři roky na to se objevila v dánském dramatu Prag. A právě tam si jí všimnul Jan Svěrák. V roce 2007 si tak zahrála Čárkovanou (servírku, která si počet piv stálých štamgastů značila propiskou čárkami na břicho) v hořké komedii Vratné lahve. A přestože byla tato role vedlejší, otevřela jí dveře a nabídky se začaly sypat.

3v1 Arichteva, Leitgeb a Pártlová mají své Barbie
Osobnosti

3v1 Arichteva, Leitgeb a Pártlová mají své Barbie

Před kamerou ukázala vše

Následovala hlavní role ve filmu Protektor, za niž získala cenu Český lev, a kde se ukázala v celé své kráse. S nahotou před kamerou Jana Plodková rozhodně problém nemá. V témže roce si pak zahrála v mysteriózním snímku Ocas ještěrky. Výborný výkon ovšem podala i ve filmu Ztraceni v Mnichově, Lída Baarová, Teroristka, Skleněný pokoj, Bábovky, Gump – pes, který naučil lidi žít, Vánoční příběh nebo Tátova volha, kde se objevila po boku svého bývalého přítele Václava Neužila.

Simona Lewandowská: Nekorektní humor je dnes vzácnost
Celebrity

Simona Lewandowská: Nekorektní humor je dnes vzácnost

Humoru na rozdávání

Zazářila ovšem i v mnoha oblíbených seriálech, jako například Comeback, Zázraky života, Kriminálka Anděl, Dáma a král, Neviditelní, Třídní schůzka, Osada, Single lady a nově například Černé vdovy, kde tvoří vtipnou trojici s Jitkou Čvančarovou a Lucií Siposovou. Její komediální talent, kterého má herečka na rozdávání už od dětství, si ale můžeme dosyta užít i v pohádkách Čertí brko a Hodinářův učeň.

Sexy padesátnice Dara Rolins: Za dokonalou postavu může jóga a striktní strava
Osobnosti

Sexy padesátnice Dara Rolins: Za dokonalou postavu může jóga a striktní strava

Romantika pod palmami s Langmajerem

V kinech se aktuálně můžeme pobavit nad komedií Ostrov, kde Jana Plodková hraje manželku Jiřího Langmajera. Společně odletí na exotickou dovolenou, jenže tam se pohádají a na přetřes přijde rozvod. Rozhodnou se tedy, že odletí předčasně domů. Jejich malý letoun ovšem ztroskotá na opuštěném ostrově a z manželů „na nože“ se stanou trosečníci, kteří, aby přežili, si musejí pomáhat a spolupracovat, čímž k sobě opět najdou cestu...

Jana Fabiánová: Naučila jsem se brát věci takové, jaké jsou
Rozhovory

Jana Fabiánová: Naučila jsem se brát věci takové, jaké jsou

Jedenáct let se stejným mužem

V soukromí je Jana již jedenáct let šťastná po boku majitele optiky Filipa Žilky, s nímž je dokonce zasnoubená. Na svatbu ale ani jeden nespěchá. Podvědomě prý souzní s výrokem Dalajlamy, že sňatek je přípravou na rozvod. Naopak děti by si herečka velmi přála. Zastává však názor, co má se stát, stane se. Hlavně nechat věci přirozeně plynout…I bez dětí je ale v životě šťastná.

Zdroj: vlasta.cz, csfd.cz

Tagy Divadlo Na Fidlovačce HaDivadlo herec Jan Prušinovský Jan Svěrák Jana Plodková Janáčkova akademie múzických umění v Brně Jiří Langmajer Jitka Čvančarová komedie Lída Baarová Václav Neužil