V dětství máme různé představy o své budoucí profesi, Jana Plodková však měla jasno odmala. Věnovala se herectví, zpěvu i tanci a její kroky tak po gymnáziu logicky vedly na JAMU. Žádná jiná možnost nepřipadala v úvahu. Po studiu svoji kariéru rozběhla v brněnském divadle pro mládež Polárka, objevila se i v pražském divadle Na Fidlovačce, aby nakonec na dlouhá léta zakotvila v brněnském HaDivadle.

Zdroj: Youtube

Servírka s čárkami na pupíku

Filmový debut si odbyla v roce 2002 krátkým snímkem z pera Jana Prušinovského Nejlepší je pěnivá a čtyři roky na to se objevila v dánském dramatu Prag. A právě tam si jí všimnul Jan Svěrák. V roce 2007 si tak zahrála Čárkovanou (servírku, která si počet piv stálých štamgastů značila propiskou čárkami na břicho) v hořké komedii Vratné lahve. A přestože byla tato role vedlejší, otevřela jí dveře a nabídky se začaly sypat.

Před kamerou ukázala vše

Následovala hlavní role ve filmu Protektor, za niž získala cenu Český lev, a kde se ukázala v celé své kráse. S nahotou před kamerou Jana Plodková rozhodně problém nemá. V témže roce si pak zahrála v mysteriózním snímku Ocas ještěrky. Výborný výkon ovšem podala i ve filmu Ztraceni v Mnichově, Lída Baarová, Teroristka, Skleněný pokoj, Bábovky, Gump – pes, který naučil lidi žít, Vánoční příběh nebo Tátova volha, kde se objevila po boku svého bývalého přítele Václava Neužila.

Humoru na rozdávání

Zazářila ovšem i v mnoha oblíbených seriálech, jako například Comeback, Zázraky života, Kriminálka Anděl, Dáma a král, Neviditelní, Třídní schůzka, Osada, Single lady a nově například Černé vdovy, kde tvoří vtipnou trojici s Jitkou Čvančarovou a Lucií Siposovou. Její komediální talent, kterého má herečka na rozdávání už od dětství, si ale můžeme dosyta užít i v pohádkách Čertí brko a Hodinářův učeň.

Romantika pod palmami s Langmajerem

V kinech se aktuálně můžeme pobavit nad komedií Ostrov, kde Jana Plodková hraje manželku Jiřího Langmajera. Společně odletí na exotickou dovolenou, jenže tam se pohádají a na přetřes přijde rozvod. Rozhodnou se tedy, že odletí předčasně domů. Jejich malý letoun ovšem ztroskotá na opuštěném ostrově a z manželů „na nože“ se stanou trosečníci, kteří, aby přežili, si musejí pomáhat a spolupracovat, čímž k sobě opět najdou cestu...

Jedenáct let se stejným mužem

V soukromí je Jana již jedenáct let šťastná po boku majitele optiky Filipa Žilky, s nímž je dokonce zasnoubená. Na svatbu ale ani jeden nespěchá. Podvědomě prý souzní s výrokem Dalajlamy, že sňatek je přípravou na rozvod. Naopak děti by si herečka velmi přála. Zastává však názor, co má se stát, stane se. Hlavně nechat věci přirozeně plynout…I bez dětí je ale v životě šťastná.

Zdroj: vlasta.cz, csfd.cz