Co nesmí dělat spolu William a Harry a čím se vymykal Jiří VI.? Ukažte znalosti královské rodiny v kvízu

Lucie Fendrychová | 1. 5. 2023

Pro nás diváky je korunovace pohádková, neobejde se bez zlatého kočáru a koruny. Vlastně kočáry budou dva. Jeden je z roku 2014 a má překvapivě klimatizaci a elektrická stahovací okénka.

Kvíz: Znáte anglickou královskou rodinu a její povinnosti?

0/12
Váš výsledek:
a

Koruny na hlavě Karel III. vystřídá také dvě. Trochu ošizená bude trasa slavnostního původu. Zatímco Karlova matka kynula poddaným z kočáru dlouhých 6, 44 kilometrů, nový panovník pojede necelé 3 kilometry.

Zdroj: Youtube

Zajímavý je také název akce, pod kterým se vše plánovalo. A ne posledních pár měsíců, ale spoustu let, protože se počítalo s tím, že se Charles korunovace jednoho dne dočká. Operace Golden Orb, neboli Zlaté královské jablko, myslí na všechno, od trasy průvodu až po detaily, kdo bude vedle koho sedět v ohromující katedrále Westminsterského opatství.

V nemilosti

Korunovace by měla vylepšit pověst královské rodiny. Pořádně ji nabořilo úmrtí princezny Diany v roce 1997, kdy se královna Alžběta dle mínění lidu chovala příliš chladně. Ani velký návrat tehdy ještě prince Charlese k ženě, kterou celý život miloval, nikoho nenadchl, o pozdější svatbě ani nemluvě. Nové století přineslo rozvernost mladších následníků. Harry roce 2002 přiznal, že kouří marihuanu a tři roky později se rozpoutala aféra s uniformou nacistického důstojníka. Třešinkou na dortu bylo vystavení Harryho klenotu, když ho šikovný paparazzi vyfotil v Las Vegas úplně bez.

„Jsem úplně na dně.“ Do dražby míří osobní dopisy princezny Diany
Osobnosti

„Jsem úplně na dně.“ Do dražby míří osobní dopisy princezny Diany

Zřejmě dobré geny! Slavné sourozenecké party, kterým se podařilo proslavit
Osobnosti

Zřejmě dobré geny! Slavné sourozenecké party, kterým se podařilo proslavit

Chvíli se zdálo, že s věkem se zklidnil, a to když potkal herečku Meghan Markle, kterou si posléze i vzal. Jenže přišly další scény, tentokrát ne tak lechtivé, zato mnohem bolestivější pro celou rodinu. Nejprve se rozhodli vzdát se svých královských povinností a pravomocí, odstěhovali se do Ameriky, posléze dali pořádně peprné interview, ve kterém nejednou osočili královskou rodinu z netaktního chování, a na samý závěr Harry rozvířil vody, když vydal memoáry s názvem Náhradník. Spekulovalo se o tom, zda Harry vůbec dorazí na korunovaci. Nakonec to vypadá, že ano, ale sám, a s největší pravděpodobností neusedne vedle svého bratra, ale o pěkných pár řad více vzadu. Nechme se ale překvapit, celá korunovace proběhne v sobotu 6. května.

Zdroj: vlasta.cz, irozhlas.cz, youtube.com, britannica.com, royal.uk/the-king

Proti celulitidě, zarostlým chloupkům i na pevnější dekolt. Vezměte to kartáčem
Kosmetika

Proti celulitidě, zarostlým chloupkům i na pevnější dekolt. Vezměte to kartáčem

KVÍZ: Co je cold brew a jak se jmenuje nejmenší káva
Inspirace

KVÍZ: Co je cold brew a jak se jmenuje nejmenší káva

Tagy Alžběta II. Jiří VI. Britský Karel III. Britský korunovace královská rodina Meghan, vévodkyně ze Sussexu princ Harry, vévoda ze Sussexu Princezna Diana Westminsterské opatství William, princ z Walesu