Pokud vám okatá herečka Marta Dancingerová přijde povědomá, rozhodně to není jen pocit. Tahle brunetka totiž není na televizních obrazovkách žádným nováčkem. Zaznamenat jsme ji mohli například v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde si zahrála boxerku Eriku trpící poporodní depresí, dále v seriálu Kukačky, který pojednává o rodičích, jimž při porodu vyměnili dítě, a zazářila i v kriminálkách Specialisté a Duch, ve filmu Martin a Venuše a pohádce Slíbená princezna, kde ztvárnila hlavní roli.

Zdroj: Youtube

Nově můžeme Martu vídat jakožto hlavní hrdinku seriálu Zlatá labuť režiséra Bisera Arichteva, který diváky přenese do nestálé atmosféry přelomu třicátých a čtyřicátých let minulého století a prostor obchodního domu, který byl v tehdejším Československu považován za nejmodernější chrám nákupů a luxusu.

Související články

Z ulice až mezi smetánku

Marta coby postava Báry Veselé v seriálu předvede pěkně ostrý jazýček. Svojí upřímností však dostane do nepříjemných situací nejen sebe, ale i ostatní, což pořádně zamíchá dějem.... A ještě aby ne! Postava Báry Veselé má totiž poměrně zajímavý osud. „Ona zpočátku vůbec netuší, že se stane prodavačkou ve Zlaté labuti. Začíná jako holka ulice, která má různé problémy i s policií, protože nedělá úplně všechno tak, jak by se mělo. Dělá občas protizákonnou činnost a ve Zlaté labuti se schová,“ popsala Dancingerová svoji roli v novém výpravném seriálu.

Související články

Sny o herectví i knížka pro děti

K herectví rodačka ze Znojma tíhla odmala. Nebylo tak divu, že její kroky později vedly na brněnskou konzervatoř a následně na pražskou DAMU, kde navštěvovala ročník Miroslavy Pleštilové, Michala Pavlaty a Milana Schejbala. Během studií hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni a v Městském divadle v Mladé Boleslavi, od roku 2016 pak trvale zakotvila ve Švandově divadle v Praze. Vloni navíc přičichla i k autorské činnosti a vydala knížku pro děti s názvem Nikolas a tajemství Snozemě.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz TV Nova