Marta Dancingerová: Z boxerky v Ordinaci holkou ulice a prodavačkou ve Zlaté labuti

Petra Šmídová | 9. 2. 2023
S kolegyněmi ze seriálu Zlatá labuť Simonou Lewandowskou a Beátou Kaňokovou
Marta Dancingerová a Marek Adamczyk, kolegové ze seriálu Kukačky
Marta Dancingerová se v minulosti účastnila projektu Roztančené divadlo, což je obdoba StarDance, akorát v divadelním prostředí

Jednatřicetiletou herečku Martu Dancingerovou vídáme na televizních obrazovkách už nějaký ten pátek. Maminka šestiletého Toníka, kterého má s hercem Markem Pospíchalem, zazářila v mnoha úspěšných českých seriálech. Nově se však dočkala hlavní role.

Pokud vám okatá herečka Marta Dancingerová přijde povědomá, rozhodně to není jen pocit. Tahle brunetka totiž není na televizních obrazovkách žádným nováčkem. Zaznamenat jsme ji mohli například v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde si zahrála boxerku Eriku trpící poporodní depresí, dále v seriálu Kukačky, který pojednává o rodičích, jimž při porodu vyměnili dítě, a zazářila i v kriminálkách Specialisté a Duch, ve filmu Martin a Venuše a pohádce Slíbená princezna, kde ztvárnila hlavní roli.

Zdroj: Youtube

Nově můžeme Martu vídat jakožto hlavní hrdinku seriálu Zlatá labuť režiséra Bisera Arichteva, který diváky přenese do nestálé atmosféry přelomu třicátých a čtyřicátých let minulého století a prostor obchodního domu, který byl v tehdejším Československu považován za nejmodernější chrám nákupů a luxusu.

Simona Lewandowská: Nekorektní humor je dnes vzácnost
Celebrity

Simona Lewandowská: Nekorektní humor je dnes vzácnost

Tak šel čas s Janou Plodkovou: Z Čárkovaný z Vratných lahví trosečnicí na Ostrově
Osobnosti

Tak šel čas s Janou Plodkovou: Z Čárkovaný z Vratných lahví trosečnicí na Ostrově

Z ulice až mezi smetánku

Marta coby postava Báry Veselé v seriálu předvede pěkně ostrý jazýček. Svojí upřímností však dostane do nepříjemných situací nejen sebe, ale i ostatní, což pořádně zamíchá dějem.... A ještě aby ne! Postava Báry Veselé má totiž poměrně zajímavý osud. „Ona zpočátku vůbec netuší, že se stane prodavačkou ve Zlaté labuti. Začíná jako holka ulice, která má různé problémy i s policií, protože nedělá úplně všechno tak, jak by se mělo. Dělá občas protizákonnou činnost a ve Zlaté labuti se schová,“ popsala Dancingerová svoji roli v novém výpravném seriálu.

Tajemství Jennifer Aniston: Za bradavkami stojí příroda, za účesem zhulený kadeřník
Celebrity

Tajemství Jennifer Aniston: Za bradavkami stojí příroda, za účesem zhulený kadeřník

Jiří Langmajer: Lepším člověkem jsem díky mojí Adéle, nejradši bych ji bral všude s sebou
Osobnosti

Jiří Langmajer: Lepším člověkem jsem díky mojí Adéle, nejradši bych ji bral všude s sebou

Sny o herectví i knížka pro děti

K herectví rodačka ze Znojma tíhla odmala. Nebylo tak divu, že její kroky později vedly na brněnskou konzervatoř a následně na pražskou DAMU, kde navštěvovala ročník Miroslavy Pleštilové, Michala Pavlaty a Milana Schejbala. Během studií hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni a v Městském divadle v Mladé Boleslavi, od roku 2016 pak trvale zakotvila ve Švandově divadle v Praze. Vloni navíc přičichla i k autorské činnosti a vydala knížku pro děti s názvem Nikolas a tajemství Snozemě.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz TV Nova

Tagy Biser Arichtev boxerky Divadelní fakulta Akademie múzických umění Divadlo J. K. Tyl herec Kukačky luxus Marta Dancingerová Miroslava Pleštilová prodavač Švandovo divadlo na Smíchově televize