Ať už se na parketu objeví kdokoli, některé stálice zůstávají, a to moderátoři Marek Eben a Tereza Kostková, pro kterou je pořad i „kusem života“. „Vše se v něm prolíná a odráží. Těhotenství, kojení, rozvod, svatba, zrání. Je to pro mne také zrcadlo proměn. Mé, kolegů, společnosti, televize, doby,“ řekla na zahajovací tiskové konferenci k pořadu, který na podzim uvede Česká televize.

Zdroj: Youtube

Manželská rivalita? Spíše ne

Například manželé Eva a Marek Adamczykovi. Nebudou tančit spolu, každý dostane svého profesionálního tanečního partnera. Sympatický pár vyrazí na parket sotva rok od svého sňatku v Rokytnici, spolu už ale jsou nějaký ten pátek a oba si budou vzájemně přát. „Chceme si to vyzkoušet! Navíc nám přijde vtipné, že budeme stát proti sobě,“ řekla olympijská vítězka a mistryně světa ve snowboardingu.

Před kamerou se spolu neobjeví poprvé. Eva – tehdy ještě Samková – se zúčastnila například natáčení filmu Poslední závod, kde Marek Adamczyk ztvárnil jednu z hlavních rolí sportovce Emericha Ratha.

Tak trochu jiné taneční

Další soutěžící je herečka Ivana Chýlková, která pragmaticky pronesla, že „člověk by jednou za život měl jít do tanečních“. Přední česká divadelní a filmová herečky, partnerka moderátora Jana Krause, před kamerou začínala už před čtyřiceti lety, a to například s filmem Katapult s Jiřím Bartoškou. A přestože je její filmografie úctyhodná, mnoho tanečních rolí bychom v ní nenalezli. StarDance proto bude výzva.

A to i pro herce Davida Prachaře, který s lehkou nadsázkou uvedl, že by pohyb ve zkušebnách i při přímých televizních přenosech mohl mít blahodárný vliv na jeho zdravotní stav. „Očekávám prokrvení celého organismu, snížení hladiny cholesterolu, snížení krevního tlaku, příliv endorfinů a docílení lehkého tanečního skluzu,“ uvedl Prachař.

Pravda je, že přestože si mnozí účastníci mnohdy stěžují na totální vyčerpání organismu a bolavé tělo, řada z nich bere StarDance jako účinný způsob, jak zlepšit kondici a celkově postavu. Naprostá většina soutěžících hlásí během náročného podzimu úbytky váhy.

Známou hereckou dvojici doplní ještě herečka mladičká Darija Pavlovičová, která se naposledy objevila v seriálu Kukačky. Jednadvacetiletá umělkyně, jejíž rodiče pocházejí z Běloruska a Litvy, sice jako malá chodila na balet, ale nyní přiznala, že „ si teď nedokáže dosáhnout ani na špičky prstů, natož udělat provaz,“ takže věří, že se znovu rozpohybuje a že to bude zábava.

Dalším účastníkem s hereckou a především pěveckou zkušeností je frontman kapely Kryštof Richard Krajčo. Ve skupině, kterou založil před třiceti lety v Havířově, sice „poskakuje na pódiu“, jak sám přiznal, ale „skutečně tančit pod dohledem profesionálů, kteří netuší, že neumí ani valčík, bude těžký úkol“. Spíše než tanci se pětačtyřicetiletý zpěvák v mládí věnoval fotbalu, takže pro něj taneční kroky budou také novinkou.

Zřejmě stejně jako pro Vavřince Hradilka, olympijského vítěze a mistra světa ve vodním slalomářství a kajaku. Šestatřicetiletý sportovec a tatínek bezmála tříleté holčičky se ale těší na „výzvu, která člověka někdy může posunout víc než plnění kdejakých snů“.

Kteří profesionálové se vrátí na parket?

Oporou a mentory deseti osobnostem budou profesionální tanečníci. Někteří si už soutěží prošli.  Potřetí se před kamery vrátí Martin Prágr i Lenka Nora Návorková, která StarDance vyhrála s hercem Jiřím Dvořákem. Vítězi se stali také Dominik Vodička, ten tančil s Veronikou Khek Kubařovou a Adriana Mašková v páru s Janem Cinou. Předchozími řadami nezatížený pohled na soutěž naopak letos vnesou Kateřina Bartuněk Hrstková, Zuzana Dvořáková Šťastná, Dominika Rošková, Jakub Mazůch a Daniel Kecskeméti. Unikátem je Jan Tománek, který se z pozice porotce letos vrátí do role tanečníka.

Další soutěžící, která se druhou říjnovou sobotu představí na tanečním parketu, je zpěvačka Tereza Mašková, která už zažila podobnou soutěž, v níž rozhodují diváci. V roce 2018 zvítězila v páté řadě pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar. Kromě nesporně krásného hlasu si ji mnozí pamatují i podle růžového přelivu ve vlasech.

Jak se na tanec těší cukrář a Miss?

Rovněž Josef Maršálek ví hodně o tom, jak funguje zábavná reality show. Slavný český pekař a cukrář proslul jako porotce soutěže Peče celá země. Kuchařské ostruhy si předtím vydobyl prací v různých zemích, jak v anglickém Bathu, tak v Indii. Co však oblíbený cukrář ví o tanci, zjistíme až na podzim.

Sám k soutěži podotkl, že „jde absolutně za všechny myslitelné hranice vlastní komfortní zóny, ale jsem člověk zvídavý“. To i my!

A nakonec se produkci jednoho z nejoblíbenějších pořadů u nás podařilo do dvanácté řady získat někdejší vicemiss ČR z roku 1996, moderátorku a herečku Ivu Kubelkovou, která si v soutěži – jak sama uvedla – prožije znovu svou takovou maturitu. Rodačka z Písku se věnuje řadě oborů, naposledy v roce 2020 vydala s kytaristou Michalem Pavlíčkem hudební album. A věnuje se také malířství.

A kdo budou porotci?

Jen málokdo si umí soutěž představit bez Tatiany Drexler, Richarda Genzera a samozřejmě Zdeňka Chlopčíka. Coby čtvrtý parťák se k nim už podruhé přidá Marek Zelinka, tanečník, vítěz jedné z řad a partner herečky Marie Doležalové.

Zdroj: Vlasta.cz, Česká televize

Související články