Ačkoli se jeho rodiče snaží, seč můžou, aby jeho dětství bylo co nejméně poznamenané jeho modrou krví, je často středem mediálního zájmu stejně jako jeho sestra princezna Charlotte Elizabeth Diana a bratr princ Louis Arthur Charles. Jezdí s rodiči na oficiální cesty a doma se setkává s významnými státníky. Jeho královská výsost princ George George Alexander Louis z Cambridge je druhým v pořadí nástupnictví na britský trůn.

Zdroj: Youtube

Je už takovou milou tradicí, že každoročně na narozeniny princezna Kate médiím dá novou fotografii. Tím si zajišťuje, že novináři dají její rodině pokoj a tato vzájemná domluva opravu funguje. Zatímco dříve pořizovala fotografie většinou ona sama, tentokrát se za fotoaparát postavila Millie Pilkington. Následník trůnu, který dnes slaví 10. narozeniny, se tu velice podobá svému otci, a to nejen fyzickou podobou, ale i oblečením!

Porušení protokolu se neodpouští

Princ George se narodil 22. července 2013

  • Je prvorozeným synem prince Williama a jeho manželky Catherine
  • Miluje bouřky a rád vaří
  • Učí se španělsky se svojí chůvou
  • Baví ho tanec, konkrétně balet, ale rád si kopne i do mičudy
  • První lekci lyžování absolvoval už ve dvou letech, během soukromé dovolené rodičů ve francouzských Alpách
  • Hraje od pěti let tenis a zahrál si i s Rogerem Federerem! Tenisová hvězda ho pochválila, že má dobrou techniku
  • Když byl menší, ujížděl si na seriálu Požárník Sam a disneyovce Lví král
  • Na poštovní známce, kde ve 2 letech pózoval s králem, tehdy ještě princem, Charlesem a tatínkem Williamem, ho museli vypodložit, aby měl hlavu v jedné řadě s ostatními

První fotografie malého George oběhly svět až měsíc po jeho porodu. William a Kate porušili dlouholetou tradici, protože v minulosti bývaly první fotografie novorozeného královského potomka vždy oficiální a pořízené profesionálním fotografem. Ale první fotografie prvorozeného George s rodiči byly neformální, pořízené na zahradě domu Middletonových v Berkshire. Udělal je Katin otec Michael Middleton, a hned po vydání sklidily kritiku, že na nich není princi Georgeovi vidět do obličeje a nemají profesionální kvalitu.

Módní ikonou už odmalička

Cokoli, co na sebe syn George odmalička oblékl, resp. co mu oblékla jeho maminka Kate, se stalo v mžiku nejžádanějším zbožím na trhu. Příkladem může být jeho setkání s tehdejším prezidentem Spojených států amerických, Barrackem Obamou, a jeho ženou Michelle. Dvojice přijela do Kensingtonského paláce pozdě večer, kdy už měl dvouletý princ po koupání, proto pár přivítal jako správný monarcha ležérně v županu, který šel okamžitě v Anglii a USA na dračku.

Vzdělání je základ

Malý princ navštěvoval školku Westacre Montessori School v Norfolku a když mu byly čtyři roky, nastoupil do Thomas’s Battersea School, soukromé školy v Londýně. Později v roce 2022 ho rodiče zapsali do školy Lambrook, předtím však malý génius získal přezdívku PG. „Byl ve škole velmi populární a měl spoustu přátel. Nikdo neřešil, odkud pochází,“ prozradil jeden z rodičů časopisu Vanity Fair.

Desetiletý George Alexander Louis

Kate a William vzdali jmény dětí hold členům královské rodiny. Jméno George se objevuje v královské historii častěji, a pokud se stane králem, bude princ George sedmým panovníkem tohoto jména. Předchozím byl Jiří VI., otec jeho milované prababičky Alžběty II.. Královně je věnováno jméno Alexander – její celé jméno je Elizabeth Alexandra Mary. A Louis je i jedno ze jmen Georgeova otce: William Arthur Philip Louis.

Vydupe si svoje

O tom, že má princ George pevnou vůli a jde si za svým, svědčí příhoda ze slavnostní korunovace jeho dědečka, krále Karla III. Princ George byl jedním ze čtveřice pážat, která nesla vladařův plášť. Tuto pozici pro něj vyžádal princ William, aby si chlapec vyzkoušel na vlastní kůži, jaké to je zastávat pod bedlivým dohledem celého světa tak důležitý úřad. Princ se tohoto úkolu chopil po svém a přesvědčil svého dědečka, aby obměnil tradiční staleté uniformy, které nosila čestná pážata. Nechtěl si obléknout bílé kalhoty po kolena a punčochy, aby ho kvůli tomu ve škole nešikanovali. Tradiční krátké nohavice s punčochami byly na nátlak prince nahrazeny dlouhými námořnickými kalhotami, nejen u něj, ale i u všech ostatních pážat.

Podoba s otcem je víc než zřejmá

Přestože se dříve ozývaly hlasy, že je princ George svojí dobře stavěnou figurou a obličejem podobný bratrovi zesnulé princezny Diany, dnes ho všichni připodobňují k jeho otci, princi Williamovi. Na fotografii z loňské dovolené George zapózoval na pláži v modré polokošili, která ladila s jeho pískově blond vlasy a podle znalců královské rodiny na ní vypadá přesně jako jeho táta, jen je prý o něco roztomilejší. Bude to jistě tím, že se do foťáku maminky Kate blýskl rozkošným zubatým úsměvem.

Zdroj: Vlasta.cz Profimedia, Vanity Fair, Daily Mail