Od tragické autonehody, která ukončila její mladý život, uplyne na sklonku srpna 26 let. Dodnes se spekuluje o tom, jaké vlastně byly poslední dny i vteřiny života princezny Diany, svého času nejfotografovanější ženy světa.

Miloval ji svět, ti nejbližší mnohem vlažněji

Sňatek Charlese s Dianou vyústil v manželskou krizi, kterou online sledovaly miliony lidí. Britský korunní princ si krásnou mladičkou učitelku ze školky vzal proto, že mu to Koruna nařídila, mimo jiné i proto, aby Diana přivedla na svět následníky a plnila přidělenou roli v rámci „firmy“. O žádné velké lásce se ale – především z jeho strany – nedalo mluvit. Vždyť se dvojice před svatbou setkala jen třináctkrát, obvykle při oficiálních příležitostech. Diana byla připravena po svatbě dát Charlesovi „povinnou lásku“. Princ však nikoli.

Zdroj: Youtube

Ze života princezny lidských srdcí

Byl to britský premiér Tony Blair, kdo ji krátce po uvedení do svého úřadu takto nazval. Jenže její život nebyl žádný med. Královně Alžbětě II. vždy vadilo, že se stala nejfotografovanější ženou světa – jako by tak zastínila Buckinghamský palác. Diana natočila emotivní video, které spatřilo světlo světa až několik let po její smrti. V něm přiznává, že si chvíli myslela, že je ta nejšťastnější dívka na celém světě, a pak přišla ledová sprcha. Zpočátku prý za ní Charles chodil jako psík, volal jí každý den, a pak se najednou na několik týdnů odmlčel. Diana tušila, že ten čas trávil s Camillou. Ona byla v jejich manželství od počátku s nimi, Diana říkala, že žili ve třech. Charles, který se s Camillou znal dříve než s Dianou, a kterou od samého začátku miloval, s ní nikdy kontakt neztratil. Věděla to nejen Diana. Navíc nosil celou dobu její fotografii v peněžence.

Jak vlastně zemřela?

  • Autonehoda v Paříži, při níž Diana 31. srpna 1997 zahynula spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem, stále není zcela objasněná.
  • Objevila se svědectví, podle nichž byl pronajatý Mercedes v tragickém technickém stavu a ve vyšších rychlostech skoro neovladatelný. K tomu opilý řidič a smečka paparazziů...
  • Některé teorie o příčině nehody předpokládají, že za ní stály britské tajné služby. Ty prý řidiče v tunelu Alma oslepily laserem a pak zničily záznamy ze všech 13 kamer v tunelu. Diana údajně o komplotu předem věděla a popsala ho v jednom dopise. Ten se zachoval, rukopis je ale sporný.
  • Objevila se dokonce hypotéza, podle níž Diana a Dodi smrt jen nahráli a teď žijí se změněnou identitou někde na konci světa. Proto prý příbuzní Diany dosud nedali souhlas s novým zkoumáním ostatků „princezny srdcí“…

Trpěla depresemi a bulimií

Vleklé problémy, nezájem manžela a jeho milostné pletky s Camillou ještě podpořily Dianinu bulimii. Ta se u ní projevila už týden po zasnoubení a trvalo téměř deset let, než ji překonala. K bulimii se přidaly i deprese, princezna Diana se pokusila podřezat si žíly. Neustálý tlak na její osobu a mediální zájem byl pro mladou stydlivou dívku příliš. Dnem i nocí na ni číhalo minimálně 6 fotografů čekajících na záběr, který vynese statisíce. Počátkem roku 1994 se pro tyto lovce senzací staly možné snímky Diany a jiného muže prioritou. Cena běžného záběru vyletěla z 200 na 2 000 liber, exkluzivní fotografie se mohla prodat i za 100 000 liber a muž, který pořídil snímek Diany nahoře bez během dovolené ve Španělsku, inkasoval dokonce půl milionu liber!

Po rozvodu ožila

Ačkoli odděleně žili už od roku 1992, oficiálně byli rozvedeni až o čtyři roky později. A princezna najednou jako kdyby ožila a uvolnila se. Tehdy nechala vydražit svou pestrou garderobu a získané peníze věnovala na dobročinné účely. Chtěla zkrátka skoncovat s minulostí a žít nový, lepší život po boku Dodiho Al-Fayeda, pohledného filmového producenta a junioršéfa otcova obchodního impéria Harrod’s. Byla okouzlena i Dodiho rodinou. Dianini rodiče se rozvedli, když jí bylo teprve 6 let, a rozvod zažila i ve svém manželství. U Al-Fayedů byla okouzlena rodinnou soudržností a tím, jak vřele ji všichni přijali. Tato idylka ale bohužel neměla dlouhého trvání, 31. srpna roku 1997 spolu s Dodim nepřežila havárii auta v Paříži a zemřela.

Koho milovala nejvíc?

Bývalý Dianin komorník Paul Burrell se nezdráhal zveřejnit výčet některých princezniných milenců. Kromě love story s Jamesem Hewittem, kterému pro jeho podlé vypočítavé jednání přiřkli po smrti Diany přezdívku Krysa, a s Dodim Al-Fayedem považuje za její skutečnou největší lásku známého pákistánského kardiochirurga Hasnata Khana. Ten však neunesl neustálý atak médií a sám tento poměr v roce 1995 ukončil. Diana přiznala, že několik let po svatbě, když jí bylo 24 let, se zamilovala do bodyguarda Barryho Mannakeea, který zemřel ve věku 39 let po srážce náklaďáku s motorkou. Diana byla přesvědčena, že Barryho nechaly zavraždit britské tajné služby. Navíc bulvár přisuzuje Dianě celou řadu známých milenců, Tomem Cruisem počínaje a Kevinem Costnerem nebo Bryaemn Adamsem konče.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články