Dokonce sama herečka Sarah Jessica Parker se nejprve stránek ve scénáři lekla. Málem roli odmítla, protože se bála přílišné nahoty a milostných scén. Naštěstí do klaplo a už si přímou Carrie s tváří jiné herečky neumíme ani představit.

Na poslední chvíli

Jessica se pojistila a do smlouvy nechala vepsat, že v seriálu nebude nahá. Ale přece jen jí to trochu ujelo, když ve třetí řadě na konci desátého dílu odhalila prsa ve stylu Miss mokré tričko. Procházka ve slejváku se prostě neobešla od následků. Těsně před prvními záběry také musela letět ke kadeřníkovi. Ačkoliv se počítalo s tím, že bude v roli za brunetku, produkce se rozhodla, že jí vlasy zesvětlí. Měla se typově více podobat autorce knižní předlohy Candace Bushnell.

Zdroj: Youtube

Pro ucho i oko

Velmi rychle začaly v seriálu hrát velkou roli také šaty a boty hlavních hrdinek. Od bot za pět dolarů z výprodeje, které má Carrie na sobě v úvodní znělce, postoupila ke značkovým kouskům od slavných návrhářů. Hrdinně vydržela na jehlách i osmnáct hodin denně, když se natáčení protáhlo. Sukně ve stylu baletky, též proslavená znělkou, pocházela ze second handu. Když ji vystřídaly luxusní modely, mohla Sarah Jessica Parker uplatnit nárok ze smlouvy a nosit si je domů. Na rozdíl od hrdinky, která šaty miluje a sbírá, je však rozdávala kamarádkám.

Koření seriálu i života

Někdy se osudy hereček a jejich filmové role prolínaly. Například slavná scéna s intimní brazilskou depilací vznikla na základě zážitku SJP v reálném životě. Samantha (Kim Catrall) čelí před kamerou rakovině, ta přitom poznamenala osud představitelky Mirandy, kterou hraje Cynthia Nixon. Mimochodem, ta se kvůli seriálu musela proměnit z blondýnky v zrzku, aby byly ve čtyřlístku holky typově na první pohled odlišné. Miranda touží po manželovi, ale Cynthia je lesba.

Čísla, která stojí za to

Snad se dá spolehnout na zdroje, které uvádějí, že Carrie během seriálu položí 92 otázek o sexu. Aniž si to uvědomí, pana Božského potká už v 1. díle. Přesto následnou cestu ke společné budoucnosti opepří 18 partnery. Chlapi/herci v seriálu nejsou ledajací, ať už mají roli, nebo hrají sami sebe. Do obýváku vám nakukují Bradley Cooper, David Duchovny, Jon Bon Jovi, Matthew McConaughey. Koho v seriálu nenajdete? Aleca Baldwina, který roli psanou pro něj odmítl. A George Cloonyho, který si zahrát chtěl, ale měl pracovní povinnosti jinde.

Bylo, nebylo

Za vznikem seriálu, který má především fanynky, stojí muž. Producent Darren Star objevil knihu novinových sloupků americké novinářky Candace Bushnell a ihned ji nabídl padesát tisíc dolarů za veškerá práva. Proti původnímu textu se ubralo na cynismu a černém humoru. Kabelovka, pro kterou byla novinka určená, přisprostlé promluvy o sexu unesla, ale když seriál převzaly „seriózní" televizní stanice, aby si přihřály svou polívčičku a zvedly sledovanost, zakročila cenzura a peprnější scény byly vystřiženy.

Kouzlo přitažlivosti

Poprvé vtrhly čtyři kámošky na obrazovky v roce 1998. Fanouškům se jejich osudy dávkovaly v šesti sezónách, hezky každý rok jedna. Každý si našel postavu, které fandil nejvíc. Ať už držel pěsti Carrie, která se snažila najít nejen toho pravého, ale přímo pana Božského. Nebo sledoval živočišnou Samanthu, která o sexu jen nemluvila, ale jednala. Cílevědomá Miranda někdy trochu prudila a naivní romantička Charlotte občas potřebovala popostrčit... Podobné kámošky nebo alespoň známé by v blízkém okolí našla asi každá žena, proto bylo snadné si hrdinky oblíbit a zajímat se o jejich osudy.

Zajímavosti

  1. Díky seriálu začaly ženy na baru vyžadovat koktejl Cosmopolitan. Tvoří ho 3 díly citronové vodky, 1 díl Cointreau, 1-2 díly brusinkového džusu, střik limetkové šťávy a plátek citronu na ozdobu.
  2. Všimli jste si, že hlavní hrdinka Carrie Bradshaw má stejné iniciály jako autora románu Candace Bushnell, tedy CB?
  3. Zpočátku šlo při natáčení o parádní dámskou jízdu. Až při vzniku šestého dílu produkce svěřila režii muži.

Zdroj: vlasta.cz,csfd.cz, youtube.com