Příběh mladého medika Filipa, který se chtěl stát úspěšným chirurgem a chtěl si plnit své sny, se změnil v holý boj o život. Seriál otevřel oči nejenom těm, kteří si rakovinou prošli, ale ukázal i ostatním, jak důležité je bojovat a nevzdávat se.

Zdroj: Youtube

O bravurní výkon, noblesu i emoce v seriálu se postarali Alžběta Malá, Tereza Brodská, Pavel Řezníček, Jiří Bartoška i Filip Březina. Ti všichni předvedli vynikající herecké výkony a své postavy dokázali zahrát tak, že byly absolutně důvěryhodné.

Důležité je nebát se říct si o pomoc

Jak se shodují diváci na sociálních sítích, celý seriál dokázal otevřít oči. Nejenom v tom, abychom si uvědomili, že život není zadarmo, ale především v tom, že nikdy nejsme sami. Důležité je mít podporu rodiny a nebát se říct si o pomoc. Každý si totiž myslí, že v nejhorších chvílích musí být na všechno sám.

Lidé žijí v domnění jistého studu, mají pocit, že když je jim špatně, musejí se za to stydět. Nikdo si nepřeje, aby ho ostatní viděli v nejtěžších chvílích. Ale proč? Vždyť právě podpora druhých je tak důležitá. „Smysl pro tumor mi ukázal, že není třeba být na věci sám. Raději si dvakrát řeknu o pomoc, než abych trpěla sama,“ napsala jedna z divaček. „Bože, něco tak dojemného, brečela jsem pokaždé a uvědomila jsem si, že řešíme v životě hlouposti,“ dodala jiná.

Na světě jsou horší věci než mít chřipku

Díky seriálu bychom si všichni měli uvědomit, že život není jen o tom, abychom řešili nemoci, které se dají snadno vyléčit. Člověk se totiž domnívá, že nejhorší je ulehnout s chřipkou, zlomit si ruku nebo přijít o nohu či ruku. Na světě se ale dějí i mnohem horší věci, které ve svém životě nedokážeme a mnohdy ani nemůžeme ovlivnit. Každopádně poslední díl seriálu diváky dojal, mnozí sledující plakali. „Nejsilnější seriál, co jsem kdy viděla,“ znělo v komentářích.

Zdroj: vlasta.cz, seriál Smysl pro tumor

Související články