Charles a Camilla se znají dlouhé roky. Začátkem 70. let spolu dokonce chodili a kdo jen trochu zná jejich příběh, je si jistý, že Camilla byla osudovou ženou britského následníka trůnu. V tomto ohledu by se dalo říct – bohužel – následníka trůnu, protože právě tento fakt vedl k tomu, že se mladý pár musel rozejít.

Zdroj: Youtube

Královská koruna tehdy totiž Camillu vyhodnotila jako nevhodnou partnerku pro Charlese. Zda toho později tehdejší panovnice a Charlesova matka Alžběta II. litovala, se můžeme jen dohadovat, nicméně následující události otřásly britskou monarchií natolik, že nejspíš ano.

Rozchod, svatba, rozvod

Před padesáti lety se Charles Camilly vzdal a o několik let později se oženil s Dianou Spencer. Narodili se jim dva chlapci, William a Harry, ale manželství nebylo šťastné a skončilo mimořádně dramatickým rozvodem. Tedy na svou dobu, jelikož poslední roky po odchodu prince Harryho s manželkou Meghan z Británie do USA, natočení netflixového dokumentu a vydání Harryho biografie s řadou důvěrných informací dělá i z rozvodu Charlese a Diany vesměs přátelské rozloučení dvou lidí odlišných povah a názorů.

Každopádně ani Camilla nezůstala sama, ještě v 70. letech se vdala za Andrewa Parkera Bowlese a narodili se jí dvě děti. Ti se v roce 2005 po sňatku Camilly s Charlesem staly nevlastními dětmi následníka trůnu a v sobotu 6. května budou s ostatními členy královské rodiny sledovat korunovaci krále Karla III. Kdo však jsou děti britské královny choti?

Thomas Henry Parker Bowles

Prvním dítětem Camilly a Andrewa Parkera Bowlese, kteří byli manželé v letech 1973 až 1995, je Thomas Henry Parker Bowles známý jako Tom. Narodil se v prosinci roku 1974, sedm let před svatbou Charlese a Diany. Mimochodem princ Charles se tehdy stal jeho kmotrem.

Tom žije v Londýně a je úspěšným food kritikem. Napsal sedm kuchařek a často se objevuje v různých kulinářských pořadech. Pravidelně například v britské verzi MasterChefa.

V roce 2005 se oženil se Sarou Buys, bylo to sotva pět měsíců po sňatku jeho matky s Charlesem. Tom a Sara mají dvě děti, dívku a chlapce, manželství jim ale nevydrželo a v roce 2018 se pár rozvedl. Tom se o rok později začal vídat s novinářkou Alicí Procope. Té však v roce 2020 diagnostikovali rakovinu, vzhledem ke covidové pandemii bohužel pozdě, jak rodina opakovaně uvedla, a Alice po sedmiměsíčním boji s nemocí zemřela v roce 2021 ve svém domě. Thomase její smrt hluboce zasáhla.

Laura Lopes

Camillina dcera se jmenuje Laura Lopes a na svět přišla v lednu 1978, letos oslavila pětačtyřicáté narozeniny.

Laura odmala inklinovala k umění, které také vystudovala na Oxford Brookes University v oboru umění a marketing. Řadu let vedla jednu z londýnských galerií coby její ředitelka. Nyní pracuje jako kurátorka umění.

V roce 2006 se vdala za Harryho Lopese a vzala si jeho jméno. S manželem vychovává tři děti. Její dcera Eliza se v roce 2008 stala první vnučkou Camilly. V roce 2011 byla jednou z družiček na svatbě prince Williama a Kate.

Thomas ani Laura nezískají s novým titulem své matky nic nového a tomu, že jsou děti královny choti podle britských médií nepřikládají velkou váhu. „Pořád je to hlavně naše matka," uvedl Thomas pro podcast The New Agents a dodal: „Žena, která si prostě vzala muže, jehož milovala".

Zdroj: Vlasta.cz, Daily Mail, The New Agents

Související články