Oblíbená a stále velmi atraktivní herečka Zlata Adamovská to v životě neměla jednoduché. Zatímco na divadelních prknech a před filmovou a televizní kamerou se jí skvěle dařilo, v milostném životě to žádná velká sláva nebyla.

Zdroj: Youtube

Kráska s laním pohledem

Zlata Adamovská o herecké dráze snila již na základní škole. V patnácti letech byla přijata na státní konzervatoř a už během studia dostávala své první role. Díky nespornému půvabu se brzy stala ideální představitelkou filmových naivek i citlivých krásek.

Právě z té doby pochází i natáčení jednoho z dílů seriálu 30 případů majora Zemana, kde si Adamovská zahrála mladičkou řádovou sestru. Ve výpravné pohádce Václava Vorlíčka zase ztvárnila půvabnou princeznu Elenku.

Jako Eliška okouzlila diváky v populární Sanitce

Když dostala roli ve skvělém snímku Mladý muž a bílá velryba, bylo zřejmé, že Adamovská kromě krásy disponuje i obrovským hereckým talentem. Z jejích dalších úspěšných filmů můžeme alespoň namátkou jmenovat tituly Causa Králík, Koncert na konci léta či Má láska s Jakubem.

Ani Adamovské se nevyhnuly tolik oblíbené televizní seriály. Diváci ji tak mohli spatřit například v cyklech Žena za pultem nebo Malý pitaval z velkého města.

Velkou příležitost jí pak poskytl režisér Jiří Adamec, když ji obsadil do role Janderovy manželky Elišky v dnes již kultovním seriálu Sanitka.

Radek John nebyl vzorem ctnosti

Prvního manžela Vadima Petrova ml. kdysi sama opustila kvůli úspěšnému novináři a později i politikovi Radkovi Johnovi, ale nebyl to zřejmě dobrý tah, přestože ze svazku vzešly dvě krásné děti.

Ti dva se vzali v roce 1984 a dlouho to vypadalo, že jsou dokonalý pár. Jak ale později vyšlo najevo, ženami obletovaný John nedokázal být své krásné a úspěšné manželce věrný.

První aférku s novinářkou Pavlínou Wolfovou, dcerou herečky a zpěvačky Pavlíny Filipovské a hudebníka a zpěváka Petra Spáleného, Zlata Adamovská ještě, a dokonce s grácií, ustála, ale začala se mít na pozoru. Už věděla, že má její manžel zálibu také v jiných ženách.

Žádost o rozvod v cuku letu

O několik let později pak prasklo, že má Radek John z dalšího románku nemanželskou dceru. Herečka nelenila a podala žádost o rozvod. Na celé věci ji paradoxně nejvíc štvalo, že ji John klamal tak dlouho a zapíral by snad celý život, kdyby jeho nevěru neodhalili novináři.

Ti ho totiž po banální autonehodě načapali s dětskou sedačkou v autě v době, kdy by se dvě manželské děti, které měl s Adamovskou, do dětských sedaček určitě nevešly.

Osudové setkání dvou hereckých velikánů

Když se pak Zlata během natáčení Ordinace v růžové zahradě 2 setkala na place s Petrem Štěpánkem, byla už podruhé rozvedená a volná. Je zvláštní, že i když oba pocházejí z herecké branže a už od počátku kariéry se pohybují ve stejném prostředí, dlouhé roky se pracovně míjeli.

Když se pak potkali při natáčení, Petr Štěpánek byl ještě formálně ženatý se svou druhou ženou, o čtrnáct let starší režisérkou Vlastou Janečkovou. Ta ale byla dlouhodobě v psychiatrické léčebně v Bohnicích kvůli vleklým zdravotním problémům, které léčila alkoholem.

Sdílené trápení přerostlo v lásku

V této nelehké době se Štěpánek svěřoval Adamovské se svými rodinnými problémy a ona jemu zase s trápením, kterým si s bývalým nevěrným manželem prošla.

Když pak jeho žena po roce a půl pobytu v léčebně zemřela, nic nebránilo tomu, aby spolu v té době již zamilovaná dvojice začala tvořit oficiální pár. Přesto ale počkali další rok, než se odhodlali k svatbě.

Jak sám Štěpánek později prohlásil, sňatkem chtěl dát všem najevo, že se Zlatou zkrátka patří k sobě, ať už v dobrém, či zlém. A aby bylo zřejmé, že to myslí skutečně vážně, o Zlatinu ruku požádal i její děti.

Ačkoli už milenci neměli žádný důvod ke skrývání, jejich svatba v roce 2013 proběhla v podstatě tajně.

Klape jim to nevídaně

Zlatu i Petra spojuje láska k dobrému jídlu, k cestování, a dokonce se jim spolu i dobře pracuje. A to nejen před kamerou, ale i na divadelních prknech. Navíc Petr dělá všechno, aby se vedle něj jeho krásná manželka nenudila.

O ruku ji prý požádal v Keni na safari a na svatební cestu novomanželé odjeli do Panamy. Není divu, že se Adamovská cítí vedle svého třetího manžela opravdu šťastná.

A jak oba svorně přiznávají, rozhodně nelitují toho, že se do sebe zamilovali až ve zralém věku. Vždyť právě díky často i bolestným zkušenostem z minulých vztahů dokážou dnes plně ocenit kvality toho druhého.

Zdroj: Vlasta.cz, csfd.cz, denik.cz, TV Nova

Související články