Nedokážu ho opustit, i když bych to měla udělat

Martina (54 let): Neumím ho navždy odříznout, ačkoli život s ním byl peklo

Martina je máma dvou dospělých dětí, dneska už i dvojnásobná babička. S manželem a tatínkem dětí se rozvedli po osmi letech manželství, ale zůstali dobrými přáteli. Po několika milostných, ale nezávazných vzplanutích žila devět let s přítelem, a když...

Blanka Kovaříková

Fejeton Blanky Kovaříkové: Můj okouzlující tatínek a zlatá šedesátá

Když dneska přemýšlím, komu byl můj tatínek nejvíc podobný, nenapadá mě nikdo jiný než Miloš Kopecký. Snad by se na mě slavný herec nezlobil, že si ho takhle půjčuju, ale předpokládám, že by to přijal se svou příznačnou velkorysostí.

Hana Halfarová

Hana Halfarová o tom, jak mizí kouzlo vykání a proč nám může chybět

Můžeš!“ vyzve mě ve frontě na naší vesnické poště cizí postarší muž přede mnou. Ššššš, doznívá mi překvapeně hlavou – on mi tykal?! Pošlu dopis kamarádce (pořád je ještě píšu) a cestou domů přemýšlím, jestli a kam se nám to vykání vytrácí.

Má smysl říci dceři pravdu?

Klára (60): Manžel chce naší dceři přiznat, že není její pravý otec. Jsem proti

S manželem, tehdy ještě přítelem, se Klára poznala ve vlaku. Protože jela z malého posezení nad vínem, novému seznámení byla daleko otevřenější, normálně by se s cizím chlapem nebavila. Občas se takové ovínění hodí, hlavně v případě, kdy z něj vzejde...

Alena Němečková

Alena Němečková o životních snech a o cestě z laboratoře k vysněné práci

Jsou lidé, kteří velmi brzy vědí, čím by chtěli být. Jiným to trvá roky. Já si ve čtrnácti podala přihlášku na zdravotní školu a doufala, že mě to bude v laborce bavit. Když se naskytla možnost pracovat v redakci, skočila jsem po své šanci.

Péče o rodiče může dát zabrat

Zuzana (59): Péči o tatínka nezvládám. A on mi to vůbec neulehčuje

Zuzaně před pěti lety zemřela maminka a tatínek zůstal ve velkém domě sám. Nějakou dobu to jakž takž zvládal, ale posledních pár měsíců se situace rapidně zhoršila. Tatínek se špatně pohybuje, je apatický, sám se ani nenají… Zuzka přestává stíhat, ch...

Hezčí svět

V knize Hezčí svět obrací Barbora Šťastná hrůzu v naději

Máma ji moc nevnímala, otčím trápil. Oporu nalézá hrdinka knihy jen v představě důvěrnice a rádkyně Dede, která ale neexistuje. Nebo ano?  

Cena za lásku je někdy vysoká

Marta (52): Zamilovala jsem se do zeťáka a přišla o vlastní rodinu

Zatoužila jsem zcela poblázněná po zakázaném ovoci a ublížila jsem mnoha lidem. Nejvíc ale sama sobě. Ani ve snu by mě nenapadlo, že jsem schopna něčeho takového. Přitom bych mohla být se svým mladším přítelem a zároveň bývalým zetěm šťastná.

Jsou sexy, ale kdo v nich má vydržet?

Na vysoké noze: Podpatky byly původně určeny mužům, také chránily před bahnem

Milujeme je a nesnášíme zároveň. Jehly, klíny, platformy. Dělají nám delší nohy a sexy figuru. Jenže ta bolest, když je pak večer shazujeme! Stojí to vůbec za to?

Dělala jsem vše, co jsem jim na očích viděla. Když jsem ale potřebovala pomoc já...

Elena (48): Rozmazlila jsem si rodinu. Najednou mi došlo, že dělám jen služku

„Moji tři chlapi pro mě byli vším. Snad bych se kvůli nim i rozkrájela, kdyby si to přáli…,“ říká Elena. „Když jsem ale potřebovala pomoc já, zjistila jsem, že mám smůlu. To procitnutí se mnou zacvičilo.“