Šikana na pracovišti? Braňte se raději hned

Magda (55): Šéfová mi jde po krku. A to jsme byly kamarádky. Co na to odborník

Magda je obchoďákem ve farmacii. A přestože je v tomhle oboru běžné střídat zaměstnavatele, ona byla všehovšudy ve dvou firmách. V každé víc jak deset let. Přestože je loajální a maká za dva, problémům v práci se ale ani ona na stará kolena nevyhnula...

Milada Horáková

Státní svátek: Připomeňme si příběh Milady Horákové, nejstatečnější z nás

Od justiční vraždy Milady Horákové uplynulo letos v létě 70 let. Připomeňme si její příběh v den založení samostatné republiky a v době, kdy český národ prochází v souvislosti s pandemií těžkými chvílemi. 

Svému synovi nemůžete mluvit do života, i když byste moc chtěla

Jindřiška (61): Můj jediný syn střídá holky. Bojím se, že se vnoučat nedožiju

Jindřiška žije na kraji Jindřichova Hradce v baráku pouze se svým jezevčíkem a starou maminkou. Pracuje na poloviční úvazek v obchodě s módou a volný čas věnuje procházkám a televizi. Má jediného syna Lukáše a těší se na roli babičky.

Hana Halfarová

Nepřeju si to, mami. Respektujte soukromí dětí a nedávejte je na internet

Kamera zabírá děti, jak si hrají v různých místnostech mateřské školy. Mezi záběry je i pohled otevřenými dveřmi na chlapečka, který sedí na záchodě, má stažené kalhoty a tváří se u toho, řekněme, nevesele. Po pár vteřinách střih a jede se dál… Má to...

Jitka (52): Trápí mě, že nemám vzdělání a už to nedoženu

Napadá vás někdy, jak by se asi vyvíjel váš život, kdybyste se kdysi rozhodla jinak třeba v otázce výběru partnera, stěhování nebo volby povolání?

Syn zůstal sám se třemi dětmi

Marcela (54 let): Syn zůstal sám se třemi dětmi. Jejich matka se jich vzdala

Marcela žije se svým mužem v domě u Karlových Varů. Mají čtyři dospělé děti, dvě z nich zůstaly v okolí. Prostorný barák se hodí, často hlídají vnoučata a skoro denně mladým s něčím pomáhají. Hlavně Marcele to umožňuje práce na místním úřadě.

Potřebujete schválení svého vztahu okolím?

Erika (54): Sbalila jsem zajíčka a odešla od rodiny. Okolí mě odsoudilo

Rok po padesátce jsem změnila profesi. Radikálně a s vědomím, že jednou provždy. Celý život jsem učila na základce, a i když mě to opravdu bavilo a děti byly to poslední, co by mi na mé práci vadilo, školství jsem dala sbohem.

Herečka Hana Vítová s Oldřichem Novým

Hana Vítová: Slavná, ale nešťastná. Dcera spáchala sebevraždu před jejíma očima

Narodila se do umělecké rodiny a chtěla se stát učitelkou. Na konzervatoř šla kvůli rodičům. Byla jemná, půvabná a oduševnělá. Jako herečka byla slavná, ale soukromý život byl velká tragédie. Kráska nakonec zemřela zapomenutá a osamělá.

Alena Němečková

Máte tolik sexu, kolik chcete? Ptá se Alena Němečková, šefredaktorka Vlasty

Všude se píše, že intimita tuží vztahy. Zejména ty dlouhodobé. Nedostatek intimity vztahy zabíjí. Zejména ty dlouhodobé... Udělala jsem si malý průzkum, jak tuží své vztahy moje kamarádky. A vyšlo mi docela nepěkné skóre. Dostatek intimity doma nemá...

Ani vyšetření nedokáží strach zahnat

Šárka (54) má panický strach z rakoviny. Psycholog radí, jak s úzkostí pracovat

Jakmile Šárku začne bolet hlava, vyděsí se, zda to není příznak nádoru. Nestává se jí to často, protože na migrény ani jiné potíže s bolavou hlavou netrpí, o to větší strach to v ní vždycky vyvolá. Stejně ji děsí novinové titulky popisující různé pří...