Bráchovi bylo padesát dva, manželce o dva roky méně, jeho dcerám 26 a 24 let, vnoučkovi rok a druhý byl na cestě. A pak se objevilo zjevení jménem Isabela.

Bratrovi se musel zavařit mozek. Zdivočely mu hormony. Do Isabely, o 26 let mladšího upíra, se zamiloval. Co zamiloval… Nejspíš zbláznil! Kdybychom žili ve středověku, sázela bych krk, že ho Isabela očarovala. Že mu uvařila nápoj z kančích varlat, přidala pár bylin včetně vstavače a přihodila netopýra, který je aktivní v noci.

VIDEO: Jak přestat pít alkohol a proč. Příběh bývalého alkoholika, který dnes pomáhá jiným. Podívejte.

Zdroj: Youtube

Stačilo půl roku, aby si Isabela udělala z mého bratra rohožku, přiměla ho k rozvodu, díky šikovným právníkům oškubala bývalou manželku a uvelebila se v bratrově luxusní vile, už jako zákonná manželka.

To ovšem Isabele nestačilo, takže svými kouzly, zejména tím erotickým, přiměla bratra, aby jí dal přístup ke všem svým účtům.

„Lásko, ty mi snad nevěříš? Snad si nemyslíš, že bych tě okradla?!“ vrkala a v očích měla krokodýlí slzy. Jistěže bratr nemohl připustit, aby ho jeho životní láska, jak Isabelu nazýval, podezírala z takové podlosti.

Bratr nechal na Isabelu přepsat i vilu, co kdyby náhle zemřel a hamižné dcery (to mu nakukala ona) by si na ni dělaly zálusk. Koupil jí auto a vykládal nám, jak je šťastný, jak ho Isabela miluje, vůbec netušil, že by někdy mohl prožít takovou lásku, důvěru, oddanost a především erotickou bouři.

Říkali jsme mu, že se zbláznil, ale on se urazil a naše vztahy ochladly. Časem se ovšem ukázalo, že milovaná Isabelka náležitě vybílila bráchovo konto, je to totiž hodně náročné děvče, a když na to bratr přišel, jednoduše požádala o rozvod.

A protože vila byla už její, nastěhovala si tam milence. Bratrovi vyčlenila komůrku v přízemí „než si něco najde.“

Bratr byl úplně na dně. Růžové brejličky nekonečné lásky skončily v kanále a skončily tam i zbytky bratrovy hrdosti, protože mě požádal, zda by u nás nemohl nějaký čas bydlet. Jistěže, přece nedopustím, aby z něj byl bezdomovec. Takže ho máme u sebe. Z manažerské pozice ho sesadili, protože začal pít. Někdy je úplně namol. Upír Isabela se za milence provdala a mají holčičku, kterou společně vozí po městě v kočárku. Bratr má deprese. A já už toho mám plné zuby.

Zlatka, Šumperk

NÁZOR PSYCHOLOGA: PhDr. Petr Šmolka

Milá Zlatko,

váš bratr patřil zřejmě už v mládí mezi ty, jimž říkáme „mladí, krásní a úspěšní“. Na co sáhnou, to se jim daří. Je běžné, že kolem nich začnou kroužit hejna Izabel. Aniž by musely chystat čarovné lektvary, dokážou objektu svého zájmu nejprve zamotat hlavu a posléze vybílit konta, domácnosti i peněženky. Zamilovanost (či spíše erotická fascinace) padesátníků do mladých milenek můžeme právem považovat za stav srovnatelný s akutní atakou duševního onemocnění. U ní se okolí může pokusit o „zbavení nebo omezení způsobilosti k právním úkonům“.

Bylo by zajímavé, jak by se asi postavil soud k tomu, kdyby ho manželky zamilovaných padesátníků zažádaly o omezení jejich svéprávnosti. Po nějakou dobu by pak nemohli volně nakládat se společným majetkem. Některé „Izabely“ by možná poměrně rychle vychladly.

Autor: Tereza Lokajíčková

Zdroj: časopis Květy

Související články