Britney Spears

Psal se rok 1998 a s hitem Baby One More Time tehdy vstoupila na scénu sedmnáctiletá Britney Spears. Píseň se hrála v rádiích, na MTV, teenageři jí padali k nohám. Za dva roky si mladičká zpěvačka s andělským pohledem podmanila nejen celou Ameriku, ale i Evropu a získala dvě nominace na cenu Grammy. Druhé album s titulní písní Oops! I Did It Again pak bylo ještě úspěšnější, než to první, a Britney se vyšvihla na hvězdu první velikosti. Bulvár sledoval každý její krok, tím spíš že dva roky randila s Justinem Timberlakem. Tolik slávy dospívající dívka zkrátka nemohla ustát.

Zdroj: Youtube

Souhru nešťastných události pak odstartoval rok 2002. Zpěvačka se líbala s Madonnou, v Las vegas se vdala se kamaráda z dětství, načež svazek druhý den anulovala, následně porodila dva syny tanečníkovi Kevinu Federlinovi, ale ani tento vztah nevydržel. Těžko říct, co se následně bývalé popové princezně honilo hlavou, ale rok 2007 bylo čiré šílenství a její chování bylo nevyzpytatelné. Pila, pařila, drogovala, oholila si lebku, nechala se potetovat a pravidelně nocovala před domem svého ex Kevina, kterému byly svěřeny do péče děti. Tehdy skončila kvůli závislostem v léčebně a na čas byla zavřena i do psychiatrického zařízení. Výsledkem bylo, že soud ustanovil jejího otce Jamieho Spearse na dlouhých čtrnáct let jejím opatrovníkem. Skrz dceru si však léčil své komplexy - nutil ji tvrdě pracovat, vystupovat, i když se na to necítila, držet diety, cvičit každý den a mnoho dalšího. Tehdy vznikly hity jako Womanizer a Toxic a fanoušci ve sladkém nevědomí jásali jako nikdy. Britney se objevila také jako porotkyně v americkém X Factoru, hostovala v hudebním seriálu Glee nebo spolupracovala s rapperem Will.i.amem. Osvobodit se z krutovlády otce se jí podařilo až v minulém roce.

V posledních měsících to však s někdejší popovou divou jde opět z kopce. Na sociálních sítích sice světu předvádí štěstí a zamilovanost po boku mladého fitness trenéra Sama Asghari, za kterého se dokonce provdala, ale fanoušci stejně ve vzduchu cítí nekalost. Na fotkách se totiž světu předvádí zcela nahá, anebo postuje taneční videa, která jsou i několik let stará. Příspěvky tak na její několikamilionový instagramový účet podle fanoušků může místo ní vkládat naprosto kdokoli. O uplynulém víkendu však její profil zničehonic zmizel, stejně jako jeho majitelka. Podle asistentky se zpěvačka pohřešuje. Dnes sice účet opět funguje a přípěvky tam dál přibývají, jako by se nechumelilo, ovšem co se skutečně děje a zda je Britney v pořádku, to nikdo s určitostí neví...

Enya

Kdo by neznal Enyu, nejúspěšnější irskou sólovou zpěvačkou všech dob? Hity Orinoco Flow, Carribean Blue či Only Time si v devadesátkách broukal celý svět. Za svoji kariéru prodala více než 80 milionů alb, více jich v Irsku prodala už jen legendární kapela U2, a její jmění se odhaduje na 100 milionů liber. Další salvu fanoušků si získala soundtrackem k filmu Pán prstenů, v němž zazněla například píseň Let It Be. Vysloužila si jím dokonce čtyři ceny Grammy a nominaci na Oscara. Plachá zpěvačka však tolik slávy neunesla a po životním úspěchu zmizela nejen z koncertních pódií, kterým se odjakživa vyhýbala, protože ji vystoupení stresovala a ona milovala ticho, ale i z celého veřejného dění. V roce 1997 koupila v Irsku hrad Manderley, který byl postaven k příležitosti nástupu královny Viktorie na trůn, a lidí se od té doby straní. Často se nevídá ani s vlastní rodinou. Společnost jí dělá jen několik koček a zaměstnanci. Slavná Enya žije samotářským životem a velmi jí to vyhovuje. Partnera dle všeho nemá. Svou pravou lásku prý našla v hudbě.

Anastacia

Do povědomí veřejnosti se dostala před více než dvaceti lety hitem I´m Outta Love, který ji okamžitě vystřelil na nejvyšší příčky hudebních žebříčků. Lidé milovali nejen její neobvykle hluboký a tak trochu nakřáplý hlas, se kterým se na hudební scéně dosud nesetkali, ale také její image křehké blondýnky s barevnými brýlemi, která byla jednoduchá, přesto na první pohled rozpoznatelná. Fanoušci po celém světě po jejím vzoru skupovali sluneční brýle se žlutými, oranžovými či fialovými skly, které Anastacia nosila nejčastěji. Byla hvězdou první velikosti.

Na vrcholu kariéry, v roce 2003, jí ale byla diagnostikována rakovina prsu. Po třech letech boje se zdálo, že má vyhráno a v roce 2013 plánovala velký návrat. Jenže nemoc udeřila znova. Tehdy se zpěvačka rozhodla k razantnímu kroku, oboustranné mastektomii, aby už nádor potřetí neměl šanci. Kromě opakovaného karcinomu Anastaciu postihla také Crohnova choroba, což je chronické zánětlivé onemocnění střev, a za sebou má i operaci srdce a krku. Fanoušci ji vnímají jako hrdinku, ona sama se za ni však nepovažuje. Všechny zákroky, které prodělala, považuje pouze za snahu přežít. Vážné zdravotní komplikace, které zpěvačku postihly v produktivním věku, zapříčinily, že nemá děti. Přestože si je vždy velmi přála, nelituje toho, že je bezdětná. I bez potomků se dá život užívat dosyta. A když je zpěvačce smutno? Náladu jí zvedne její milovaná fenka Sophia.

V letošním roce navíc třiapadesátiletá Anastacia, která za svoji kariéru prodala více než 30 milionů desek, oprášila koncertní outfity a vyrazila na evropské turné s názvem I’m Outta Lockdown – The 22nd Anniversary, které mělo přes třicet zastávek. Koncertovat má zpěvačka i v Praze.

Sinéad O´Connor

Zpěvačka jednoho hitu. Tak by se dala nazvat Sinéad O´Connor. Její píseň Nothing Compares 2 U z roku 1990 se vepsala do dějin, další hity od ní ale neznáme ani my a troufneme si říct, že ani vy. Na její obranu však musíme říct, že to zpěvačka neměla v životě jednoduché, a tudíž na výrobu dalších nestárnoucích hitů nebyl ani čas, ani myšlenky. Když byla dítě, rodiče se rozvedli. Vztah s matkou neměla růžový, týrala ji a zneužívala. Sinéad proto utíkala z domova, chodila za školu, kradla a živila se prostitucí. Nakonec skončila v polepšovně, kde se ji snažily převychovat přísné jeptišky. Po návratu pracovala jako servírka v pochybných lokálech a po nocích zpívala v klubech. Není divu, že v dospělosti pak trpěla vážnými psychickými problémy, kdy několikrát uvažovala o sebevraždě, byla nezvěstná, pronásledovaly ji děsy, pokusila se předávkovat léky a několikrát byla držena v péči psychiatrů. Ti jí diagnostikovali bipolární afektivní poruchu.

Irská rodačka je známá také svým nevybíravým chováním a kontroverzními výroky vůči církvi. V roce 1992 například roztrhala v živém vysílání americké televize fotku papeže Jana Pavla II na protest proti ututlávání pedofilních afér irských kněží a koncem 90. let se nechala od biskupa nezávislé katolické skupiny v Lurdech vysvětit na kněžku. Římskokatolická církev to však neuznala. V roce 2018 zpěvačka konvertovala k islámu, změnila si jméno na Šuhadá Davitt a pyšně nosí hidžáb.

Začátkem letošního roku přišla Sinéad o syna. Sedmnáctiletý Shane uprchl z psychiatrické nemocnice a spáchal sebevraždu. Nešťastná událost zpěvačku rozdrtila na tisíc kousků. Svou mysl se proto rozhodla zaměstnat kurzem hospicové sestry, která bude pomáhat válečným veteránům bez rodin při jejich odchodu z tohoto světa. "Jako dobrovolnice dělám v americkém programu zvaném Žádný veterán neumírá sám, to také bude název mého nového alba (No Veterans Die Alone), na němž pracuji. Chci pomáhat lidem. Posláním tohoto programu je, že vojáci, kteří nemají rodinu, ve vás získají společníka, který je doprovází při odchodu z tohoto světa,“ popsala zpěvačka, která útěchu po dlouhých letech začala opět hledat i v hudbě.

Zdroj: vlasta.cz magazín Notebook magazín MOJO instagram.com The Tommy Tiernan Show usmagazine.com

Související články