Anežka Rusevová má herectví v krvi a hodlá se v něm neustále zlepšovat a posouvat. Navzdory přístupu některých režisérů, kteří v ní vidí jen ideální představitelku oplácaných holek. To už ovšem dávno neplatí. "Když se mi do ruky dostane scénář, v němž čtu: „vejde obtloustlá a nevzhledná“, tak se mi vaří krev v žilách. Vlastně právě to mě začalo urážet. Kdo rozhodl, že holka při těle musí být nehezká? Kdo to určuje? Proč se to tak chytlo a stalo se z toho klišé? Přiznám se, že s tím teď dost bojuju. Vadí mi to a mrzí mě to. I když to teď možná vypadá, že si protiřečím – zhubla jsem, takže jsem se vlastně tímhle diktátem možná podvědomě taky nechala strhnout."

Zdroj: Youtube

Temný novoroční příběh otřásl celou republikou. Když někdo vidí jako jediné východisko sebevraždu a rozhodne se vzít někoho blízkého s sebou, třeba své děti, je to pro většinovou společnost absolutně nepochopitelné a nepřijatelné. V poslední době to ale není ojedinělé. Blízcí nemusejí nic tušit, přesto si mnozí až do konce života kladou otázku, zda tomu mohli zabránit. Najít odpověď není snadné, pokud vůbec možné. Rozpoznat sebevražedné myšlenky je mimořádně těžké. Forenzní psycholog Michal Kříž se pokusil motivy takových činů osvětlit.

Související články

Sestry Válovy jsou ve světě českého výtvarného unikát. Byly dvojčata, které spojoval talent a neskutečná touha po svobodné tvorbě. Byly ochotné obětovat tvůrčí svobodě všechno. Podivínky, ale famózní umělkyně. Jejich životní příběh zaujal novinářku a spisovatelku Marcelu Pecháčkovou.

V zimě jen málokterá z nás vydrží odolat chuti na sladké. Jenže co je sladké, to není zdravé. Připravili jsme recepty, do kterých jsme vpašovali jednu zásadní a zcela zdravou položku, kterou by v dezertech málokdo čekal. Totiž zeleninu!