"Jak se říká: malé děti menší starosti, velké děti větší starosti. To jsem kdysi pokládala za takovou tu trapnou poznámku starších lidí se „zkušenostmi“. Teď už jsem ve fázi trapnosti já sama a je to tedy občas opravdu výživné. Na druhou stranu musím říct, že spoustu strachů, nedorozumění a neempatie přinášíme my jako rodiče. Je to neustálé vzdělávání se v komunikaci a otevřenosti vůči nové generaci, která vyrůstá v nepoměrně jiném prostředí a životním stylu než my. Jako, hezky se to říká, ale někdy to bolí."

Nešlo si toho nevšimnout. Do světa politiky i byznysu vtrhly tenisky. Namísto lodiček, a staly se symbolem pohodlnosti, civilnosti a nadčasovosti. Umíte si představit, že by třeba někdejší britská premiérka Margaret Thatcher chodila v rámci předvolební kampaně mezi lidmi v typickém kostýmku, pečlivě upraveném účesu a na nohách měla tenisky? A co třeba královna Alžběta II.? Nemyslitelné. Ani princezna Diana, která do protokolem přísně sešněrované královské rodiny vnesla pořádnou porci civilnosti, se v nich na veřejnosti neobjevovala. Výjimkou byly okamžiky, kdy šla sportovat. Kate, manželka jejího staršího syna Williama, v nich dnes chodí běžně.

Kdo by se nechtěl ráno budit jako po návštěvě omlazovací kliniky? Pro všechny ty, kteří hledají dostupnější luxus shromáždila Lucie Fendrychová rady a tipy pro noční relaxaci a omlazení pleti.

Stopněte svého vnitřního kritika a budete spokojenější! jestli totiž extrémně kritizujete sami sebe, přemýšlíte o tom, že jste troska, člověk k ničemu a že svět by byl bez vás lepší, dost možná trpíte sebenenávistí. Jde se začít mít rád?  Jde!

Dnešní čtyřicátníci vedle její práce vyrostli, aniž by znali její jméno. Kornelie Němečková je výtvarnice, která své celoživotní dílo zasvětila vystřihovánkám. A udělala s nimi díru do světa! 

Exotické houby a japonská pasta miso jsou strašně zdravé a (pro mnohé překvapivě) pekelně dobré. Jak s nimi zacházet vám poradíme v několika dost jednoduchých receptech.