Zdroj: Youtube

Elvis měl prý plné zuby slávy, a tak zmizel. Pokud by to tak opravdu bylo, letos v lednu by oslavil 88. narozeniny a užíval si vnoučata. Ale zdá se, že krátkověkost měl v genech a zdědila ji také Lisa Marie.

Na startu

Elvis prožil těžké dětství v chudobě, kdy byl závislý na matce. Kdoví, jestli by si našel cestu k hudbě, kdyby v jedenácti nedostal k narozeninám od strýce kytaru. Stala se mu po matce druhou závislostí, na kamarády si moc nepotrpěl. Nějak prolezl střední a začal pracovat jako řidič.Už na začátku kariéry mu vyšel sen většiny muzikantů – dostal smlouvu s velkou nahrávací společností. První singl Heartbreak Hotel byl chytlavý, jiný, trefil se v roce 1956 do doby, kdy měl každý kapesní rádio, a tak měl šanci stát se hitem. Přidejte filmy, televizi, Elvise znal každý, kdo poslouchal hudbu. Pak přišel povolávací rozkaz a parádně rozjetou kariéru zabrzdil. Sice s velkou slávou a pod dozorem novinářů odjel sloužit vlasti do Německa, ale do zpěvu mu moc nebylo. Do Ameriky se vrátil se snoubenkou Priscillou, bylo jí pouhých čtrnáct. Pro nevinné dívky měl slabost po celý život. S Priscillou měli pohádkovou svatbu a narodila se jim dcera Lisa Marie. Ale žít se s ním asi nedalo.

Na hraně

Fanynky ho milovaly i zadaného. Stačilo, aby zabrnkal pár akordů a zakroutil pánví. Říkali mu láskyplně Elvis Pelvis, což je latinský název pro pánev. Vypadal jako idol, choval se jako idol. Utrácel, koupil si údajně najednou jedenáct motorek, a když ho přestaly bavit, přesedlal na koně a na svůj slavný ranč Graceland si jich přivezl rovnou osmnáct. Farmaření ho chytlo, a tak místo koní investoval do obrovského technického parku – traktory, sekačky a další stroje. Po pár týdnech se na ně jen prášilo ve stodole. Žil na hraně, jako by tušil, že brzy odejde.

Na konci

Pod slupkou hvězdy Elvis trpěl. Deprese zaháněl alkoholem a prášky. Manželka sbalila dceru a opustila ho. V roce 1977 se chystal na velké turné, ale zradilo ho zdraví. Když za ním Priscilla s Lisou Marií přijely na Graceland, zhrozily se. Hrozně přibral, nebyl si podobný, chodil doma jen v pyžamu. Pár měsíců nato ho aktuální milenka našla bezvládně ležet na zemi. Resuscitace nezabrala. Smrt byla zřejmě krutá. Elvis měl střevní problémy, které provázejí nepředstavitelné bolesti. Nakonec však byl za příčinu smrti označen srdeční infarkt.

Nesmrtelný

Elvis patří mezi největší hvězdy. Napodobovaný je i teď, spoustu let po smrti, lidmi různého věku, pohlaví. Jeho život nikdy nepřestane přitahovat bulvár a filmaře. Poslední herec, který se do něj převtělil na filmovém plátně, Austin Butler, dostal za svůj výkon Zlatý glóbus.

Záhady

  • Ke konspiračním teoriím přispělo odhalení, že ačkoli se Elvis chystal na koncertní turné, po jeho smrti se nenašly žádné kostýmy, na které si tolik potrpěl. Že by plánoval zmizení a věděl, že je nebude potřebovat?
  • Říká se, že v rakvi byl dvojník, který mu ani nebyl moc podobný. Nebo dokonce jen vosková figurína. Vosk je těžký a vysvětlilo by to, proč rakev vážila 400 kilo. To je i na obřího chlapa trochu moc.
  • Jeho otec prý schválně nechal na Elvisův hrob špatně napsat jeho prostřední jméno. Tím dal najevo, že jeho syn pod mramorovou deskou neleží.

Zdroj: Vlasta.cz, Youtube.cz, https://www.history.com/news/7-fascinating-facts-about-elvis

Související články