Věděli jste, že držitel sedmi Českých lvů není zdaleka jedinou celebritou v rodině? Jeho otec je herec Ladislav Trojan, bratr uznávaný režisér Ondřej Trojan, manželkou (brzy zřejmě již exmanželkou, jelikož se objevila informace, že se rozešli) je herečka Klára Trojanová Pollertová a švagrem Lukáš Pollert, olympijský vítěz ve vodním slalomu. A hereckými hvězdami se pomalu ale jistě stávají i Ivanovi nejstarší synové František s Josefem. Filmoví tvůrci moc dobře vědí, že takového potenciálu je třeba využít pro společné projekty.

VIDEO: Ivan Trojan jako anděl Petronel a jeho synové jako andělíčci

Zdroj: Youtube

Ceny Český lev Ivana Trojana:

Smradi (2002) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Musím tě svést (2002) - nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli

Jedna ruka netleská (2003) - nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli

Václav (2007) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Ve stínu (2012) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Díra u Hanošovic (2014) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Šarlatán (2020) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

 

Spojení talentů

Zatímco některé slavné osobnosti se dušují, že by se svým partnerem či dětmi v jednom projektu účinkovat nemohly, Trojanovi mají k umělecké tvorbě zcela opačný přístup. Spolupráce na nejrůznějších projektech jim vyhovuje a nabídkám filmařů se tak nebrání.

V roce 2003 si tak Ivan zahrál po boku své ženy Kláry v komedii Jedna ruka netleská a pod taktovkou bratra Ondřeje zazářil v romantickém dramatu Želary, které získalo nominaci na Oscara. O dva roky později herec pobavil ve veleúspěšné pohádce režiséra Jiřího Stracha Anděl páně se svými dvěma syny, čtyřletým Josefem a pětiletým Františkem, kteří zde ztvárnili andílky. Ve filmu Cena za štěstí z roku 2019 se pak před kamerou sešli opět oba synové Josef s Františkem a nechyběla ani maminka Klára Pollertová a dědeček Ladislav Trojan. Film Šarlatán, který na filmová plátna vstoupil před dvěma lety, pak spojil otce Ivana a syna Josefa, jenž ztvárnil jeho mladší já, a ve vedlejší roli se v úspěšném snímku režisérky Agnieszky Holland objevil i starší František.

Čtyři synové - kdo ještě překvapí?

Trojanovic rodinka s podobou jako vejce vejci zkrátka na plátně funguje. Nechme se překvapit, co dalšího vymyslí. Tím spíš, až dorostou další nástupci. Ivan Trojan má totiž s manželkou Klárou celkem čtyři syny - kromě Františka a Josefa jim dělá radost ještě Antonín a Václav.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz

Související články