Je pohledný, vlasatý, uhrančivý, velmi mužný a fanoušci ho milují, protože mu legrace není cizí. Žertíky vymýšlí na fanouškovských setkáních i na sociálních sítích, žádný kolega se před ním nemůže cítit v bezpečí. Za hodně pochopitelně vděčí i svému exotickému vzezření. Ač Američan, který částečně vyrůstal ve státě Iowa, stále je tělem i duší Havajec. Odtud asi pramení jeho pověstný klid a dobrá nálada. V mládí prý uměl i zlobit, byť tu svou nezvyklou „ozdobu“ na obočí získal až později. Po střední škole studoval biologii divokých zvířat, ale nakonec se z Ameriky vrátil domů, do Pacifiku. A třebaže vždy věděl, že chce hrát, k tomuto snu se dopracoval oklikou.

Na rozdíl od většiny kolegů nenavštěvoval divadelní kroužky ani lekce a pouze hřešil na svou pohlednou tvář, díky níž se už v roce 1999 dočkal titulu Hawaii‘s Model of the Year. Díky modelingovým úspěchům a také zásluhou faktu, že na poloviční úvazek pracoval v jednom surfařském krámku a na prkně byl jako doma, nakonec získal roli v odnoži populárního seriálu Pobřežní hlídka: Havajská noc. Sám však na tuto dobu nevzpomíná rád – prý se tehdy příliš pilo a z toho období nezůstalo nic, na co by mohl být hrdý.

Na trailer k filmu Aquaman se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Hollywoodské výtržnosti

Jason Momoa, potetovaný rituálními kresbami, je mužem mnoha talentů. Skvěle leze po stěnách, miluje knihy, naučil se hrát na kytaru i další hudební nástroje a kvůli seriálu Hvězdná brána: Atlantida si osvojil bojová umění. Na dobu, kdy se proměnil v Satedana Ronona Dexe s dredy na hlavě, naopak vzpomíná s láskou. Už jen proto, že tehdy potkal svou životní partnerku Lisu Bonet, jež mu přivedla do života dcerku Zoë, jejímž otcem je hudebník Lenny Kravitz. Posléze se jim narodily dvě děti, děvčátko a chlapec, a pár spolu vydržel až do ledna letošního roku, kdy přišla rozluka.

V roce 2008 byl Jason Momoa napaden v hollywoodské restauraci Birds Cafe. Možná předtím pil své oblíbené pivo značky Guinness, jemuž dokonce dělá ambasadora… Každopádně náhle na něj neznámý chlapík zaútočil skleničkou, kterou mu rozbil o obličej. Dodnes není zcela jasné, co ho k tomu vedlo, byť si Momoa myslí, že šlo o přijímací rituál nějakého gangu. Útočník si vysloužil pět let ve vězení a herec nejen táhlou jizvu přes obočí, ale celkem sto čtyřicet stehů po celé tváři.

Hvězda, jež má našlápnuto

Nutno dodat, že jizvy mu jen dodaly na chlapáctví. A když při castingu na roli Khala Droga ze Hry o trůny nastoupil před režiséry s válečným tancem haka, musel vyhrát. Od této role jeho hvězda na televizním i filmovém nebi jenom stoupá. Jako nový Barbar Conan ještě neuspěl, protože to byl vysloveně špatný film, jako Aquaman však zazářil a přehlédnout ho nebylo možné v novém zpracování Duny ani ve sci-fi seriálu See. Navíc tím jeho jízda zdaleka nekončí – brzy by se měl stát novým Cliffhangerem, objeví se v seriálu o Zaklínačích i v Rychle a zběsile 10. Ani jeho trojzubec nebude zahálet. A on si to všechno královsky užívá. Moc dobře ví, že je momentálně král, nejen pod vodou.

Aquaman: Úspěch vodního muže

Superhrdina jménem Aquaman patří mezi celebrity komiksového světa. Zatímco jeho spojenectví s Batmanem, Supermanem, Wonder Woman a Flashem ve snímku Justice League u diváků z mnoha důvodů propadlo, ze samostatného snímku o Aquamanovi z roku 2018 se stal hit. A otázka zní, jestli tohoto mořského poloboha a krále bájné Atlantidy vůbec mohl hrát někdo jiný než Jason Momoa.

Herec, jenž věří některým havajským legendám, například tvrdí, že přírodním ochráncem jeho rodiny jsou žraloci. Ať se surfem nebo bez, strávil Momoa půl života ve vlnách. Studoval oceánskou faunu. A navíc dodejme, že na začátku příběhu má svalnatý Aquaman problémy s alkoholem, což má herec také za sebou. Každopádně byl pro tuto roli dokonalým kandidátem a režisér James Wan dokázal ve výsledku zužitkovat také Momoův jiskrný smysl pro humor. A co od tohoto snímku, jenž se dočká v příštím roce pokračování, můžete čekat?

Je to velkolepé akční dobrodružství o návratu ztraceného syna, který před lety odešel z domova pod hladinou a nyní musí začít bojovat o svůj rodný trojzubec. Film vznikal převážně v Austrálii, což nalákalo k účasti také Nicol Kidman. Po boku Aquamana je ale k vidění i spousta dalších hvězd včetně Willema Dafoea, Dolpha Lundgrena a Amber Heard, bývalé manželky Johnnyho Deppa, kolem níž bylo v poslední době vinou soudních tahanic hodně živo.

Nejdůležitější na Aquamanovi jsou každopádně triky, triky a zase triky – ve filmu je až 2500 záběrů s digitálními efekty. Tak už to bývá, když se rozhodnete točit o podvodních říších, v nichž se cestuje na rybách.

Zdroj: časopis TV Mini

Související články