Tato dáma má i ve věku 95 let energie na rozdávání a my se trochu bojíme, aby se v ní nezhlédla i naše Jiřina Bohdalová, která jí množstvím energie a životní vitality šlape směle na paty. Je až k nevíře, jak jsou některé dámy s devíti křížky na krku akční, nezlomné a plné elánu. Lollobrigida totiž svoji kandidaturu míní vážně, a to za krajně levicové uskupení Lidová a suverénní Itálie ve městě Latina.

Z paláce do nájemního pidibytu

Narodila se jako druhá ze čtyř dcer zámožného výrobce nábytku. Její otec však během války o všechen majetek přišel a celá rodina se z paláce stěhovala do dvoupokojového podnájmu na předměstí Říma. Gina i její tři sestry se musely začít ohánět, aby se rodina uživila. Výtvarně nadaná Gina do rodinného rozpočtu přispívala zejména prodejem svých kreseb, a také pózováním. Časem začala studovat i výtvarné umění. Na začátku její kariéry byla soutěž krásy, nejdříve vyhrála Miss Řím a v roce 1947 skončila třetí na Miss Itálie za Luciou Bosé a Giannou Mariou Canale, ze kterých se později staly také herečky. Tam si ji vyhlédli filmaři a smlouva na snímek Komedianti byla na světě.

Zbožňovaná Esmeralda

Ještě než začala dobývat Hollywood, natočila v Evropě několik veleúspěšných filmů (Chléb, láska a fantazie, Chléb, láska a žárlivost) a především Římanku podle knižní předlohy Alberta Moravii. A kdo by neznal Fanfána Tulipána, kde hrála po boku Gérarda Philipa? Pokud jde o produkci americké provenience, hodně se mluví o snímku Beat the Devil a především o Zvoníkovi od Matky Boží, kde hrála Esmeraldu.

Ani Gině manželství (překvapivě) nevyšlo

Ještě předtím, než začala hrát, se zamilovala do slovinského lékaře Milka Skofiče, kterému později porodila syna. S tím, jak rostla její sláva, však manželství uvadalo. Vše vygradovalo, když se Skofič stal jejím manažerem. Získal tak pocit, že musí rozhodovat o všem v Ginině životě. V roce 1971, když jí bylo 44 let, se proto rozvedli. Od té doby se Gina už nevdala.

Gina a její muži

Říká se, že jedním z jejích prvních milenců byl zřejmě ještě před svatbou producent a pilot Howard Hughes (ten, o němž byl natočený film Letec), který ji odlákal do USA. Ti dva pak spolu řešili nejen podmínky pracovní smlouvy… Z jejich spolupráce nakonec sešlo, ale Hollywood si na Ginu počkal, a to jak jako na herečku, tak i milenku. U pasu jí prý visí „skalpy“ mnoha herců, třeba Marlona Branda či Yula Brynnera.

S gay gigolem pod čepec?

Roku 2006 oznámila světu, že si vezme o čtyřiatřicet let mladšího partnera Javiera Rigaua Rafolse, se kterým dokonce dlouhodobě žila. Když už byly svatební přípravy v plném proudu a pozvání na veselku dostali význační hosté včetně manželů Clintonových, tisk vyhrabal o Ginině nastávajícím spoustu špíny včetně toho, že je homosexuálním gigolem, který už předtím sváděl řadu slavných žen. Ze svatby proto sešlo. Sama Lollobrigida po letech tvrdila, že její bývalý partner po rozchodu dokonce zinscenoval fingovanou svatbu, na níž herečku bez jejího vědomí zastupovala dvojnice, a Lollobrigida na to přišla náhodou na internetu. „Objevila jsem dokument, podle něhož se v listopadu 2010 stal mým manželem před očima osmi svědků. Je to neuvěřitelné, u oltáře byla jiná žena.“ Lollobrigida tvrdila, že španělský expřítel mohl podvod realizovat, protože ji v minulosti přesvědčil, aby mu kvůli jistým právním záležitostem dala plnou moc.

Na starší kolena fotoreportérkou

Točila až do 90. let 20. století, ale už od let 70. její sláva pohasínala. A tak začala režírovat dokumenty a vrátila se ke své vášni – výtvarnému umění. Proslavila se kolekcemi fotografií i publikací Italia Mia, kterou si u ní objednaly magazíny Life a Time. Aby na ní mohla nerušeně pracovat, cestovala slavná Gina víc než dva roky po své rodné zemi převlečená za turistku. Dnes si slavná herečka brousí drápky na politickou kariéru, a ač to zní neuvěřitelně, zůstává vzhledem ke svému věku relativně fit.

Zdroj: vlasta.cz, Profimedia.cz

Související články