Charismatický zpěvák se zlatem v krku byl 42násobným československým a českým zlatým slavíkem. Za téměř 60 let pěvecké kariéry vydal kolem 400 alb, nahrál přes 2 600 písní, získal 60 zlatých a 7 diamantových desek. Nazpíval asi 300 duetů, hlavně s Helenou Vondráčkovou, která ho provázela i během jeho koncertu ve slavné newyorské Carnegie Hall. Mezi jeho největší hity patří písně Mám pohádkový dům, Lady Carneval, Láska bláznivá, Kdepak, ty ptáčku hnízdo máš, Včelka Mája, Zvonky štěstí, Když muž se ženou snídá, Znám, jak je krásné lásku dát a spoustu dalších. Zahrál si ve 13 filmech, vzpomeňme třeba Kdyby tisíc klarinetů, Hvězda padá vzhůru, Z pekla šťastí 2 či Dědictví nebo Kurvahošigutntag. Gottův koncert v Číně před Zakázaným městem sledovalo v roce 1999 v televizi přes 600 milionů lidí na celém světě. Gott je dokonce zapsán v Guinnessově knize rekordů jako stálice popmusic a zpěvák s nejpestřejším repertoárem.

Ženy Karla milovaly

Jeho první partnerkou byla o devět let starší zpěvačka Olga Svobodová. Prožili milostný románek, když bylo Karlovi sladkých devatenáct! Po roce randění jejich lásku překazilo velké neštěstí, když Olgu někdo pobodal... V roce 1962 se Karel v trolejbusu zamiloval do herečky Evelyny Steimarové, ale sbalil ji až po svém koncertu. Další přiznanou láskou byla Antonie Zacpalová. Chodil s ní v roce 1972 a jejich sblížení skončilo narozením dcery Dominiky. Zatímco Karel se cítil na dítě příliš mladý, Antonii bylo 37 let. Když mu oznámila, že mu porodila dceru, nebyl nadšený, Dominiku poprvé navštívil až po půl roce.

Do manželství se nikdy nehrnul

Další partnerkou v pořadí byla jen devatenáctiletá Jitka Svobodová. Když ji Karel v roce 1984 poprvé spatřil, bezhlavě se zamiloval. Žili spolu pět let, ale pak se v roce 1989 provalila Gottova nevěra a vztah se rozpadl. Jitka se dozvěděla, že jeho druhé dceři Lucii, o které nevěděla, jsou už dva roky! Její matka Iveta Kolářová si prý v deseti letech vysnila, že bude mít s Gottem dítě. Stalo se, ale do manželského chomoutu ho ani tak nedostala. Zpěvák randil i s osmnáctiletou Martinou Zbořilovou, pozdější manželkou režiséra Miloše Formana. Ta však toužila po dítěti, a tak ji Kája po letech utajovaného vztahu opustil. Na lásku k něžnému pohlaví nezanevřel ani v dalších letech. V roce 1994 se zahleděl do exotické krásky Manuely Pechové. Táhla to s ním dva roky, dokud mu nedala elegantní kopačky. Odletěla na dovolenou do Kanady a už se nevrátila.

Další krátká vzplanutí

Karel ale dlouho nesmutnil, „kakaovou“ Manuelu nahradila Gottova spolupracovnice Ilona Hermová. Po ní přišla na řadu charismatická, ale žárlivá Marika Sörösová. Karel se do ní zamiloval na první pohled a pozval ji na večeři. Přestože se zdálo, že právě Marika bude Gottovou poslední láskou (vždyť s ním oslavila i jeho 60. narozeniny), osud a možná i Karel tomu chtěl jinak. V roce 2000, kdy si měli konečně říci ano, se rozešli. Marice zůstala alespoň vila v Karibiku... Pak si zpěvák léčil zlomené srdce u vdané Taťány Smutné. A i když chytře vycouvala ze svého nefungujícího manželství, měla smůlu. Zpěvák ještě nebyl připraven na nový a zásadní vztah.

Jedna jediná paní Gottová

První a poslední paní Gottovou se stala Ivana Macháčková. Karel se s ní seznámil v roce 1999 na předávání cen v anketě TýTý, v té době pracovala jako asistentka. Padla mu do oka a on požádal o její telefonní číslo. Ivana mu však dala číslo falešné. Po roce se opět náhodou setkali, občas si pak zavolali, zašli na rande… Vztah vyvrcholil 7. ledna 2008, kdy se tajně vzali v Las Vegas. Karlovi bylo 68, Ivance pouhých 31 let. Tehdy už spolu měli dceru Charlotte Ellu, po ní se jim narodila Nelly Sofia.

Zdravotní komplikace

Zpěváka zaskočily vážné zdravotní problémy v listopadu 2015, kdy mu diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlin. Podstoupil léčbu a podle lékařů už v březnu následujícího roku nad zákeřnou chorobou z vítězil. Pak ovšem přišla další šokující diagnóza - akutní leukémie, a ta se mu stala osudnou. Karel Gott odešel 1. října 2019 ve věku 80 let v kruhu své rodiny. Ještě před svou smrtí zařídil vše potřebné ohledně zabezpečení blízkých a závěti a se svou starší dcerou nazpíval na rozloučenou duet Srdce nehasnou.

Sinatra Východu

Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni. Na střední uměleckou školu s výtvarným zaměřením ho nepřijali, a tak se v ČKD Praha vyučil elektromontérem. I když v roce 1958 v soutěži Hledáme nové talenty u poroty se svým lyrickým tenorem neuspěl, začal zpívat v jedné pražské kavárně. V letech 1960 až 1966 studoval na konzervatoři, ale už v roce 1963 vyhrál svého prvního Zlatého slavíka. Když se v roce 1967 vrátil z půlročního turné v hotelu Frontier v Las Vegas, vydal německou desku Gold Prague. Koupilo si ji 450 tisíc fanoušků! Z alba Vánoce ve zlaté Praze z roku 1969 se prodalo přes 13 milionů nosičů, celkem jich během kariéry prodal Karel Gott přes 135 milionů.

Zdroj: časopis Vlasta, https://vlasta.cz