Zprávu o smrti Kirstie sdělily světu její děti. „Elán naší matky, její vášeň pro život a tvořivost, její děti, vnoučata i mnohá zvířata neměly obdoby. Inspirovaly nás k tomu žít život naplno právě tak, jak to dělala ona. Byla ikonická na obrazovce a ještě úžasnější v soukromí jako matka a babička,“ uvedli True a Lillie Parkerovi, Alleyové adoptivní děti, které svou maminku podporovaly do poslední chvíle, než naposledy vydechla po krátkém boji s rakovinou.

Odchod oblíbené herečky zasáhl i herecké kolegy, zejména Johna Travoltu, s nímž si Alley opakovaně zahrála ve snímku Kdopak to mluví. „Vztah s Kirstie byl jedním z nejvíce speciálních, který jsem kdy měl. Miluji tě, Kirstie. Vím, že se znovu setkáme,“ sdělil na Instagramu Travolta, do něhož se Kirstie Alley během natáčení zamilovala. Své city veřejně přiznala až o mnoho let později s tím, že sympatie potlačila a rozhodla se zůstat se svým manželem.

Na ukázku z filmu se můžete podívat ve videu:

Zdroj: Youtube

Co všechno jste o komedii Kdopak to mluví nevěděli?

Film vypráví příběh třiatřicetileté účetní Molly, která zažije románek s klientem jedné své firmy a otěhotní. Za muže si ho vzít nechce a tak se rozhodne být svobodnou matkou. Cestou do porodnice se seznámí se sympatickým taxikářem Jamesem, který jí podá pomocnou ruku a hlídá malého Mikeyho. Ten veškeré dění kolem sebe komentuje vnitřním dospělým hlasem... Mollyino srdce nakonec získá pomocník a přítel v jedné době, James.

  • Film se natáčel v kanadském Vancouveru od 25. května do 20. července 1989. Celosvětová premiéra pak proběhla 12. října 1989 v Los Angeles.
  • Scénaristka a režisérka Amy Heckerling se k napsání tohoto filmu inspirovala svým manželem Nealem Israelem, který se po narození jejich dítěte bavil tím, že změněným hlasem říkal, co si jejich potomek asi myslí.
  • Mikeyho měl původně dabovat Robin Williams, ale řekl si o moc peněz. Přednost tak dostal Bruce Willis, který za čtrnáctidenní práci obdržel 4 miliony amerických dolarů a k tomu 10 % ze zisku. Vzhledem k tomu, že se komedie stala trhákem, přišel si Bruce Willis na dalších 14,5 milionu dolarů.

Podporovala církev, bojovala s nadváhou

Kirstie Alley se narodila ve Wichitě v Kansasu. Její otec byl majitelem dřevařské společnosti, měla dva sourozence. Matka zemřela při autonehodě, kterou zavinil opilý řidič. Než v roce 1982 odstartovala hereckou kariéru, pracovala Kirstie jako návrhářka interiérů. Na plátně se poprvé objevila ve snímku Star Trek II: Khanův hněv, znát ji však můžeme také ze seriálů Beze stopy, Dva z Queensu nebo Sever a Jih.

Herečka byla dlouholetou členkou scientologické církve, stejně jako její blízký přítel John Travolta, které věnovala spoustu peněz. Za svoje herecké výkony získala cenu Emmy, Zlatý glóbus a dokonce si vysloužila i hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy. V minulosti se účastnila soutěže Dancing With The Stars, což je obdoba české StarDance.

Celoživotně bojovala s váhou. Nijak ji to však netrápilo a ze své hmotnosti si pravidelně utahovala v televizních show a později i ve svém vlastním pořadu. V roce 1983 se provdala za herce Parkera Stevensona, jehož jsme mohli zaregistrovat v prvních dílech seriálu Pobřežní hlídka. Manželství, během kterého adoptovali dvě děti, skončilo o čtrnáct let později. Druhé manželství s Bobem Alleym pak vydrželo sedm let.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz wikipedia.cz

Související články