Jane Alexander (82)

Snímek z roku 2011 William & Catherine: A Royal Romance rozhodně žádné rekordy sledovanosti netrhal. Vlastně ani jeho samotné hodnocení není nijak pozitivní. Co se mu ale nedá upřít, je skvěle zvolená herečka ztvárňující právě královnu Alžbětu II. Jane Alexander, držitelka dvou cen Emmy, která byla celkem čtyřikrát nominovaná na Oscara. Role se chopila s velkou zodpovědností. Její herecký výkon byl to nejlepší z celého filmu.

Emma Thompson (63)

O kvalitách této britské herečky rozhodně nikdo nepochybuje. Svůj talent všem předvedla v nespočtu filmových rolí. Jinak tomu nebylo ani v seriálu Playhouse, který pojednává o psychicky nemocném muži, který se vloupe do Buckinghamského paláce a následně i do ložnice samotné královny.

Helen Mirren (77)

Ve snímku Královna, který se zaměřuje na následky tragické smrti milované princezny Diany, si Její Veličenstvo zahrála Helen Mirren. A byla to opravdu skvělá volba. Sama herečka je, stejně jako královna, považována za velmi elegantní a zásadovou dámu, a tak pro ni převtělení se do hlavy britské monarchie nebylo žádný problém. Za skvělý herecký výkon dokonce získala prestižního Oscara.

Claire Foy (38)

V prvních dvou řadách geniálního seriálu Koruna se v roli mladičké Alžběty předvedla talentovaná Claire Foy. Ta na diváky dokonale přenesla křehkost a ostych mladé a nezkušené královny, která se kromě smrti svého otce musí vypořádat také s usednutím na britský trůn. Za svůj výkon právem získala cenu Emmy a také Zlatý glóbus.

Olivia Colman (48)

Ve třetí a čtvrté sérii Koruny se děj posune vpřed, a proto roli zralejší královny přebírá skvělá herečka Olivia Colman. A přestože laťka byla nastavena opravdu vysoko, herečka byla naprosto přirozeně schopná ji udržet, možná i ještě o něco málo pozvednout. Divákům skvěle předala mírnou upjatost a chladnost Jejího Veličenstva, ale i srdečnost a oddanost, kterou je královna proslulá. Stejně jako její předchůdkyně, tak i Olivia získala za roli Zlatý glóbus.

Imelda Staunton (66)

V dalších dvou nadcházejících řadách se v roli královny představí Imelda Staunton, známá jako příšerná učitelka Dolores Umbridgeová z Harryho Pottera. Jak se zhostí své životní role, se dozvíme už letos v listopadu.

ZDROJ: Vlasta.cz, csfd.cz

Související články