Historicko-životopisný seriál, který sleduje politické soupeření a hlavně osobní životy a aféry královské rodiny za vlády Alžběty II., se v páté sezóně konečně dostává do fáze, kdy představí postavu královny lidských srdcí – nezapomenutelnou princeznu Dianu. I když od její tragické smrti uplynulo již neuvěřitelných dvacet tři let, těžko najdete někoho, kdo by o ní nikdy neslyšel. To, co ale fanoušky seriálu Koruna zajímá nejvíc, je samozřejmě skutečnost, která herečka dostane příležitost lady Dianu ztvárnit.

Neznámá kráska

Onou vyvolenou je poměrně neznámá herečka Emma Corrinová (25), která si dosud zahrála jen ve dvou podobně neznámých televizních seriálech a filmu Problémissky. Podle slov tvůrců seriálu Koruna si je okamžitě podmanila a se svým seriálovým manželem Joshem O´Connorem, který ztvární prince Charlese, tvoří dokonalou podobu královského páru. Sama Corrinová je z role nadšená. „Duch princezny Diany, její slova a činy stále žijí v srdcích mnoha lidí na celém světě. Je pro mě skutečnou ctí, že se můžu podílet na tomto úžasném seriálu, do kterého jsem se zamilovala už od první epizody,“ nechala se slyšet herečka.

Vzhledem k tomu, že Corrinová by se měla objevit v obou závěrečných sériích Koruny, je velmi pravděpodobné, že seriál bude mapovat Dianin život od okamžiku jejího seznámení s Charlesem přes vztahové problémy a rozvod až po princezninu tragickou smrt v roce 1997.

Pokud se ptáte, jestli je Emma Corrinová tou pravou pro tuto roli, možná vás přesvědčí první fotografie z natáčení.

Corrinová zde vypadá přesně jako skutečná princezna. Jestli vás Emma přesvědčí i svým hereckým talentem, na to si budete muset ještě chvíli počkat. Jisté ale je, že pokud si vás seriál zatím nezískal svou skvělou příběhovou linkou nebo poutavou historií, díky postavě princezny Diany si určitě nové fanoušky najde.