Měli jsme se s Petrem rádi, ale já si představovala budoucnost jinak než chodit na procházky s miminem v kočárku, prát, vařit… Petr si mě chtěl vzít a založit rodinu. Já miminko nechtěla, a tak jsem šla na potrat. Petr mi to neodpustil, byl konec.

Mrzelo mě, že jsem Petra ztratila, ale s interrupcí jsem si hlavu nelámala. S krosnou na zádech jsem jezdila po Evropě, v „mekáči“ myla nádobí, pracovala jako pokojská, ale časem mi byla i Evropa malá, takže jsem se vydala na Nový Zéland. Když mi skončilo tříměsíční turistické vízum, vrátila jsem se domů a dokončila studium na stavební fakultě.

Zdroj: Youtube

V práci mě to nejvíc bavilo v terénu, v gumákách a s přilbou na hlavě. Chlapi mě kupodivu brali, byla jsem rázná a otrlá holka. Navíc jsem měla nápady, takže mě pracovní postup neminul.

Vypadala jsem celkem k světu, mužům jsem se líbila a rozhodně jsem se vztahům s chytrými a pohlednými nápadníky nebránila. Tělo si užívalo, ale uvnitř, v duši a v srdci to studilo. Chtěla jsem nejen sex, ale i lásku, avšak nedařilo se. Léta běžela, já už si nechtěla jen takzvaně užívat, chtěla jsem partnera, pokud možno na celý život, a tak jsem se přihlásila do internetové seznamky.

Málem to se mnou seklo, když se mi ozval Petr. Moje životní zmařená láska! Nyní už dvaačtyřicetiletý rozvedený otec desetiletého chlapce. Na rande jsem se připravovala snad dvě hodiny. Celá nervózní a rozechvělá. Bude mě vůbec chtít? A já jeho? Chtěli jsme se vzájemně a za půl roku se vzali.

Otěhotněla jsem nečekaně, ale tentokrát šťastně. Rizikové těhotenství jsem proležela a modlila se, aby všechno dobře dopadlo. Dvojčata, Petr a Julie, se mi narodila k mým třiačtyřicátým narozeninám císařským řezem. Co víc si ještě přát? Hlavně to zdraví!

Valentýna, Havířov

NÁZOR PSYCHOLOGA: PhDr. Petr Šmolka

Milá Valentýno,

o výběru partnera by se dala psát zasvěcená pojednání. Psychiatr Miroslav Plzák kdysi sepsal Klíč k výběru partnera…. Ani já jsem nedokázal moudře pomlčet, a tak jsem též spáchal pár úvah o tom, jak se vyhnout volbám již předem katastrofickým.

Při seznamování býváme mnohdy v nepravý čas na nepravém místě. Vy a Petr zřejmě představujete kompatibilní pár, jen jste se měli poznat o pár let později. Ještě generace vašich rodičů to měla v mnohém snazší. Brzké založení rodiny znamenalo pro spoustu z nich jedinou společně sdílenou životní kariéru. Dívky sice mohly toužit po Novém Zélandu, čekal je však spíše Nový Bydžov. „Nevybouřené mládí“, pocit, že jsme si ještě dost neužili, není do spokojeného soužití tím pravým vkladem. Vám dvěma nakonec pomohla ke štěstí náhoda.

Autor: Tereza Lokajíčková

Zdroj: časopis Květy

Související články