Když mi bylo dvacet, potkala jsem Vojtu. Byl to takový hromotluk, se kterým byla sranda. Byli jsme spolu asi rok, když se mi zase o dost opozdila menstruace. Dělo se mi to docela často, takže jsem nastoupila na gyndu s klasickou žádostí o injekci vyvolávající cyklus. Jenže gynekoložka se na mě podívala a rozhodla, že nejdřív uděláme těhotenský test. Zarazilo mě to."Proč? Vždyť mě znáte a mimochodem jsem si už doma dělala tři," bránila jsem se. Nenechala se ale odradit a poslala mě na krev. Asi po dvou dnech jsem jí zavolala. "Á, to jste vy, Ivo. Gratuluji vám. Test je pozitivní." Překvapená jsem jen vykoktala: "Cože?" a zalil mě pocit absolutního štěstí a vděčnosti.

Rozvedená nevěsta

Vojta neváhal ani vteřinu a vzal si mě. Narodil se nám krásný a zdravý Filípek. Nikdy jsem necítila k nikomu tolik lásky. Manželství se ale bohužel začalo kazit. Po třech letech od narození synka jsem zjistila, že už to déle nevydržím. Byli jsme vlastně jen kamarádi. Každý měl jiné představy o budoucnosti, a tak jsme se rozvedli. Uběhlo pár let a já prošla několika vztahy. S posledním jsem rezignovala a rozhodla se, že budu raději sama. Rok na to jsem se znovu vdávala. Potkala jsem svou životní lásku Lukáše. Filip už šel do školy a my si řekli, že bychom se pokusili o miminko.

Kolotoč bolesti a zklamání

Dlouho jsme se snažili o přirozené početí. Každý měsíc jsem věřila a pak zase zklamaná brečela do polštáře. A tak pořád dokola. Abychom nezešíleli, odjeli jsme na exotickou dovolenou. A vrátila jsem se těhotná! Nejdřív to vypadalo dokonce na dvojčata. Pak jedno zaniklo a zůstala tam jedna fazolka. Naše radost netrvala dlouho. Potratila jsem. Nikdy nezapomenu na tu bolest a krev. Ve své třesoucí se dlani jsem držela průhledný váček se svým miminkem.

Konečně happyend

Kupodivu místo blázince jsem se ocitla na IVF klinice. Bylo to fyzicky i psychicky velmi náročné. Prošla jsem léčbou a odběrem vajíček, která byla v laboratoři oplodněna spermiemi manžela. Díky moderní vědě a medicíně se stalo, že mimo moji dělohu vznikla naprosto zdravá živá embrya.

Embryologové vybrali nejsilnější kus a já podstoupila transfer. Konečně to dopadlo dobře. Těhotenství jsem naštěstí přežila bez problémů a porodila svého druhého syna. Od té doby věřím na zázraky.

Zdroj: vlasta.cz

Související články