Moji rodiče mi vždy byli příkladným vzorem. Od puberty jsem toužila mít také svého partnera na celý život. Možná proto jsem se vdávala velmi mladá. Karel byl moje první láska a já do něj byla po uši zamilovaná. Naše rodiny náš vztah podporovaly, a tak jsme se jako mladí milenci vzali. V mých dvaceti letech se mi narodila první dcera Anežka.

Život na autopilota

Netrvalo dlouho a narodila se mi druhá dcerka Barborka. Moje sny se mi začaly rozplývat a já se stala matkou i hospodyňkou na plný úvazek. Dny plynuly a já jela na autopilota. Bylo mi 24, byl nádherný teplý červen a narodila se mi třetí, nejmladší dcera Terezka. Karel se ale hodně změnil. Ponižoval mě a urážel. Doufala jsem, že s novým přírůstkem třeba bude všechno zase jako dřív. Místo toho se začaly vesnicí roznášet řeči, že mě muž podvádí kde může. Můj život se proměnil v několikaleté utrpení.

Osudové setkání 

Už ani nevím, jak se to stalo. Kde jsem tehdy vzala odvahu a sílu. Ale když bylo mé nejmladší dceři Terezce 10 let, rozhodla jsem se rozvést. Bylo to náročné období, ale přežila jsem ho. Mohla jsem konečně začít žít svůj život. Po rozvodu jsem potkala pár mužů, ale nic vážného. Až jednou...Začala jsem si psát přes sociální sítě s jedním chlapíkem. Hodně jsme si rozuměli.

Jako ve snu

Prožívala jsem nejkrásnější období svého života. Byla jsem zamilovaná. Mým holkám bylo 18, 16 a 14. Tomáše si hned oblíbily. Byl o hodně mladší než já, proto k nim měl blízko. Tom uměl být vtipný, chytrý a zábavný. Úplně jiný, než jejich otec. Nebylo na co čekat, vzali jsme se a koupili dům. Po pár letech jsem si začala všímat, že si Tomáš hodně rozumí s Terezkou. Brával ji často ven na výlety, brigády a za zábavou. Dcera se mu začínala i stylově podobat. S holkama jsme se tomu často smály. 

Konec pohádky

Jenže pak se to najednou začalo kazit. Hádali jsme se o peníze, protože někam začaly mizet. Všechno jsem táhla já. Vyčítali jsme si každou maličkost a nad naším manželstvím se, ani ne po roce od svatby, začala stahovat mračna. Tom se mi proměnil před očima. Snažil se tahat dokonce peníze z mých rodičů. Nic mu nebylo dost dobré, ze všeho obviňoval mě. Vymlouval se, lhal a každým dnem se mi vzdaloval. Dramatické scény, hysterie, vydírání, pláč... Až jsme se nakonec po jedné hrozné hádce rozešli.

Kudla do zad

Jednoho dne mi Tom a Terka přivezli do mého nového bytu pračku. Po trapném tichu můj manžel pohlédl významně na Terezku a pronesl: "Už bychom jí to měli říct." Nechápala jsem. Vzal Terezu za ruku a řekl, že spolu mají poměr. Myslím, že jsem přestala dýchat a celý svět se mi rozmlžil před očima. Nebyla jsem schopná reakce. Anežka s Bárou byly v šoku a začaly na ně křičet, že to snad nemyslí vážně. Tomáš vzal Terku kolem ramen a políbil ji na tvář, aby symbolicky potvrdil jejich vztah.  " Vypadněte. " zašeptala jsem. 

Zlomené srdce

Že vás zradí muž, bolí. Ale že vás zradí vlastní dítě, to vám roztrhá srdce kusy. 
S odstupem času nám s dcerami došlo, že to mezi nimi muselo trvat už dlouho. Vzpomínky se začaly skládat a konečně dávat smysl. Bylo těžké obeznámit s tím mou rodinu, a ještě těžší čelit postoji rodiny otce holek, které tohle všechno přišlo normální. Mám v sobě hlubokou ránu, kterou se snažím stále zahojit. Dceru nedokážu nenávidět, ale zároveň stále nedokážu ani plně odpustit. Často myslím na ten den, kdy přišla na svět. Jako usměvavé miminko nad kterým mé srdce přetékalo nekonečnou láskou.

Text: Magdalena Weingärtner

Zdroj: vlasta.cz

Související články