Když jsem viděla, jak někteří manželé mých kamarádek v určitém věku blázní, doufala jsem, že Standu nic takového, jako je krize středního věku, nepostihne. Na motorku nemáme místo, a ještě bych se o něj hrozně bála, a kdyby mě vyměnil za mladší, nevím, co bych si bez něj po tolika letech počala. Ani k jednomu naštěstí nedošlo, jenže Standa si před časem vymyslel jiný způsob, jak si kompenzovat, že už není nejmladší. Kompletně změnil svůj šatník a já nestačím zírat. Sice se to může zdát jako prkotina, ale já jsem z toho vážně nešťastná.

O pomoc požádal přítelkyni našeho syna

Celý život dával Standa přednost pohodlí. Nosil trička, džíny nebo volnější kalhoty. Moc si s tím hlavu nelámal a šatník jsem mu většinou doplňovala a obměňovala já, jinak by byl schopný nosit dvacet let staré vytahané oblečení. Jenomže před několika týdny se vydal, aniž by mi o tom řekl, na nákupy. U něj dosud nevídaná věc. A potom z něj vylezlo, že požádal o pomoc s výběrem přítelkyni našeho syna, protože se chtěl začít oblékat více mladistvě a trendy.

Z nákupů si přinesl hromadu tašek oblečení, které v součtu určitě stálo nižší desítky tisíc. Utracené peníze by mi ani tolik nevadily, protože Standa si normálně nic moc nekupuje a šetří, ale co mi vadí hodně, je styl oblečení, které začal nosit.

Barevné tenisky, úzké džíny i pánská kabelka

Najednou se cpe do vypasovaných slim kalhot, nosí trička s límečkem v barvách, jako je lososová nebo růžová. Pořídil si i zlatý řetěz na krk a bílou taštičku, která trochu připomíná dámskou kabelku. Taky nově nosí několik párů trendy barevných tenisek a na dovolené si to hrdě vykračoval v žabkách anebo v mokasínech bez ponožek. Obrovské sluneční brýle ani nebudu zmiňovat.

Všechny kusy oblečení na sobě navíc mají co nejviditelnější loga. A v obchodním centru se dokonce nechal ostříhat a kadeřnici poprosil o stejný účes, jaký nosí náš syn.

Stydím se za něj, všichni se mu smějí

A zapomněla jsem zmínit, že manžel nemá úplně štíhlou postavu a vypasované oblečení, které si pořídil, je opravdu hodně vypasované. Vůbec nevypadá jako můj starý Standa. Vypadá směšně, trapně a neobléká se úměrně svému věku.

Stydím se za něj, dokonce i ženské u nás v práci si z něj dělaly srandu, když mě přišel vyzvednout. Snažila jsem se mu říct, že by se měl vrátit ke svému předchozímu stylu, ale nechce o tom ani slyšet. Myslí si, že se akorát bojím, že na něj teď poletí houfy žen. To se vážně nebojím, spíš se mu budou houfy žen vysmívat.

Zdroj: čtenářka Jolana, vlasta.cz

Související články