Moje snacha se ze začátku jevila velmi mile, dokonce to vypadalo, že budeme mít dobré vztahy, ale když jí začalo být jasné, že má mého syna jistého a omotaného kolem prstu, stala se z ní pěkná fúrie a semetrika. Celou domácnost řídí ona a syn dělá všechno, co jí na očích vidí. Je to do nebe volající, ale já tomu můžu jen přihlížet. Jakmile se totiž ozvu, se zlou se potážu ze strany syna i snachy.

Podpantoflák

Kdykoli se chci se synem na něčem domluvit, odpovídá, že se musí zeptat své ženy, jestli nemá nějaké plány. Připadá mi, že doma nerozhoduje skoro o ničem. A když občas přijde s nějakým vlastním nápadem nebo návrhem, jeho manželka to smete ze stolu. Je ale tak skvělá manipulátorka, že si syn snad ani nevšimne, že ho zase odbyla. Přestože bydlíme relativně blízko, vnoučata vidím jen párkrát do měsíce a myslím si, že je to vina mé snachy. Dokonce mi syn občas tvrdí, že nebudou doma, a proto se nemůžeme s manželem zastavit, ale já pak kolem jejich domu venčím psa a vidím, že doma jsou. Snacha ho určitě očkuje, aby lhal vlastním rodičům. To mi přijde strašné. Vychovali jsme ho, dali jsme mu první poslední a čekali bychom za to alespoň trochu vděku nejen od něj, ale i od jeho ženy.

Posedlá kontrolou

Jednou jsem si dovolila vnučce nabídnout kousek čokolády, snacha ke mně přisupěla, vytrhla mi ho z ruky a řekla mi, že to snad nemyslím vážně, cpát to dítě takovým odpadem. Potom se výhrůžně podívala na syna a on okamžitě přispěchal, aby mi taky vynadal. Od té doby, když vnučky občas hlídám, dostávají do krabičky svačiny z domova. Asi by se u nás mohly něčím otrávit.

Snacha je prostě posedlá kontrolou. Knedlíky dokonce ubírá z talíře i svému muži, když se jí zdá, že jsem mu jich naložila moc. I kdyby měla dát pryč jen jeden, tak to udělá, aby ukázala, kdo tady velí. A že já to rozhodně nejsem. Ani nemám potřebu někde velet, ale je mi líto syna. Ze sebevědomého kluka se během pár let stal naprosto submisivní člověk, který nemá vlastní názor skoro na nic. Pořád jen trousí samé: Jistě, miláčku. Nechám to na tobě, miláčku, apod. Nechápu, čím si ho tak zotročila a čím ho drží v šachu. Takhle se přece normální chlap nechová.

Zdroj: vlasta.cz, čtenářka Radka

Související články