S Honzou jsme se poznali už na střední škole. Byl mým nejlepším přítelem a mojí životní láskou. Cestovali jsme spolu po světě a plnili si svoje sny. Po pár letech jsme začali plánovat miminko. Když jsem otěhotněla, celý život se nám otočil vzhůru nohama. Zatímco jsme se totiž těšili na našeho prvního společného potomka, Honzíkovi zjistili rakovinu slinivky.

Konec pohádky

Nemoc postupovala rychle. Spolu s přípravami na příchod miminka, jsme se chystali i na to nejhorší. Jenže na takovou životní ránu vás nikdo nemůže připravit. Jedinou útěchou mi bylo, že si Honza před smrtí ještě pochoval našeho Toníčka. Manželův odchod mě zlomil. Vyplakala jsem oceán slz a přišla ze stresu o mléko. Život šel dál, musela jsem se sebrat a být mámou na plný úvazek. Byla jsem přesvědčená, že už nikdy nikoho nemůžu takhle milovat. Muž mého života byl teď Toník.

Dámská jízda

Jednoho dne mě kamarádka Dana pozvala na dámskou jízdu do jednoho wellness penzionu za Prahou. Moji rodiče mě přesvědčili, ať jedu. Sbalila jsem si kufr a po třech letech vyrazila někam mimo domov. Penzion byl na krásném místě. Byly jsme čtyři maminy na tahu a hodlaly jsme si ten víkend náležitě užít.

Večery jsme trávily s drinkem v ruce, smály se a povídaly. Místní barman byl vysoký černovlasý sympaťák a evidentně se mu naše partička líbila. Celý večer nás bavil a naléval nám lahodné drinky. Ani nevím, jak se to stalo, ale holky najednou zmizely a já s ním zůstala na baru sama. Pozval mě na noční procházku po okolí. Od toho víkendu jsme byli s Romanem pořád v kontaktu. Začala jsem po letech zase randit a smát se.

Sliby chyby

Po pár měsících mě Roman překvapil žádostí o ruku. Všichni mi to vymlouvali. Ale kdo jiný věděl lépe než já, že není na co čekat? Měli jsme se rádi a já chtěla mít kompletní rodinu. Toníček mohl mít konečně tátu. Roman mi nasliboval modré z nebe a já mu věřila. Proběhla malá svatba, protože můj snoubenec nebyl v kontaktu se svou rodinou. Nastěhoval se k nám do bytu, ale co myslíte, že se stalo? Chvíli po svatbě ho vyhodili z práce.

Navíc začal chodit večer ven a vracel se opilý. Když mě jednoho večera napadl, začala jsem chápat, že tohle dál nesnesu. Jednoho dne u mě zazvonil starší elegantní pán s tím, že hledá Romana. Jaké bylo mé překvapení, když se představil jako jeho otec. Byl majitelem restaurace, kde Roman pracoval. Sdělil mi, že ho syn okrádá a peníze utrácí za drogy. Proto ho vyhodil.

Karma je zdarma

Zjistila jsem, že Roman okradl i mě. A bohužel jsem u něj opravdu našla i drogy. Následovalo několik scén. Vyhrožoval mi, že ho musím vyplatit nebo přijdu o byt. Netušil, že byt patří oficiálně mým rodičům. Naštěstí ho brzy ubytovali ve vězeňské cele. Můj smysl života je Toník a raději zůstávám sólo. Dělám si co chci a jsem šťastná.

Zdroj: vlasta.cz

Související články