Byla jsem vychovaná jako poslušná holka, která ví, co se sluší a patří. Vyrostla jsem s milujícími rodiči na malém městě a měla jsem ambice stát se doktorkou. Tehdy jsem ale potkala Zdeňka. Měla jsem nastoupit na medicínu, ale zjistila jsem, že jsem těhotná.

Zničíš si život!

Naši na mě byli opravdu moc hrdí, když jsem se dostala na medicínu. I Zdeněk byl. Pracoval jako zedník a naprosto mě podporoval. Chtěl, abych něco dokázala a měla slibnou budoucnost. Jenže jsem otěhotněla a na školu nešla. Rodiče se zlobili. Křičeli na mě: „Snad si to nechceš nechat? To se chceš teď místo studia vdávat? Zničíš si úplně život!“ Byla jsem naprosto zoufalá. Copak se dá vystudovat nejnáročnější škola s miminkem?

Všechno jde

Tehdy se úplně úžasně zachovala Zdeňkova rodina. Postavili se za nás s tím, že se všechno zvládne a maximálně nám pomůžou. Vzali jsme se, úspěšně jsem vystudovala vysokou školu a stala se podruhé maminkou. Kubík i jeho mladší bráška Matýsek nám dělali jenom radost. Po čase jsem si začala uvědomovat, že můj soukromý život jsem si vlastně takhle nikdy neplánovala. Prostě se to dělo. Byla jsem vychovaná tak, že manželství se drží, děj se co děj.

Rozveďte se!

Ukázalo se, že s mužem máme každý jiné představy o životě. Zdeněk byl vždycky jednodušší člověk. Ke štěstí mu stačilo zajít si na ryby, opéct si buřta nad ohněm a otevřít lahváče. Nemyslím si, že bych byla nějak lepší, ale jednoduše jsem cítila, že potřebuji v životě něco jiného. Naše hádky byly čím dál častější a dětem to samozřejmě nedělalo dobře. Jednou, po hodně ošklivé hádce, za mnou přišli oba synové a řekli mi: „Mami, prosím tě, už se s tátou rozveďte.“

Nový začátek

Rozvedli jsme se a já se znova zamilovala. Dali jsme se dohromady s mým letitým kamarádem Mirkem. Prý mě vždycky miloval a čekal na mě, proto se nikdy neoženil. Nevěřila bych, že až po čtyřicítce budu prožívat lásku svého života. Jak šel čas, kluci vyrostli v muže a já jsem se podruhé vdala. Starší Kuba byl vždycky samostatný a žil si svůj život. Starosti mi ale začal dělat Matěj. Dostal se do pochybné party a začal brát drogy.

Nejhorší noční můra

Dlouho jsme se s Mirkem snažili Matějovi pomoci. Bohužel nekonečný boj s drogami skončil prohrou. Žádná matka nechce zažít, že jí přijdou policisté oznámit: „Váš syn byl dnes nalezen mrtvý bez známek života v parku.“ Myslela jsem v ten moment, že se mi zastavilo srdce. Něco ve mně umřelo s ním. Bez Mirka bych tohle nikdy neustála. Světlo do mého srdce přišlo až s narozením vnučky od Kuby. Tohle naše sluníčko mi zase rozzářilo život.

Zdroj: vlasta.cz

Související články