Zjistila jsem, že je mi lépe, když mé tělo dýchá. Připadá mi to přirozenější. A proto, když to jen trochu jde, chodím naostro. Spodní prádlo mě škrtí. Doma se pak v letních měsících pohybuju zcela nahá. To však může být problém, pokud má klíče od vašeho bytu i vaše tchyně a dochází si k vám bez jakéhokoli ohlášení či alespoň zaklepání jak do „sámošky“.

Jednou přinese čerstvě upečenou buchtu, podruhé domácí kompoty, jindy nám zase potřebuje ukázat zajímavý článek v časopise. V bytě, v němž bydlíme, totiž tchyně předtím spoustu let žila. Po svatbě svého jediného syna ale naznala, že je pro ni příliš velký a přenechala nám ho. Byt prošel rekonstrukcí, zámky však zůstaly.

Protože si k nám ale tchyně chodila, jak se jí zlíbilo, zámky jsme tajně vyměnili. Její přepadovky byly nepříjemné mně i manželovi. Jelikož jsme ale potřebovali hlídání pro našeho syna Honzíka, dostala nový klíč i ona. A to především z toho důvodu, aby ho mohla vodit domů ze školky. Občas se totiž zdržíme v práci a Honzík by musel na náš příchod čekat s paní učitelkou. Tchyně přitom bydlí od školky jen pár bloků a pro vnuka by udělala první poslední.

Vnady na volno

Jednou, když manžel vyrazil se synem na kola, jsem se rozhodla, že využiju příležitosti a vrhnu se na generální úklid. Aspoň se mi nikdo nebude motat pod nohy. Jen ať si to kluci spolu užijí, říkala jsem si. Venku bylo dobrých pětatřicet stupňů, v bytě jen o pár stupínků méně. Pootvírala jsem okna, ale moc to nepomohlo. Zapnula jsem tedy rádio, vysvlékla si letní šaty a začala se po místnosti s kýblem a hadrem pohybovat úplně nahá.

Krve by se v ní nedořezal

Z éteru zrovna vyhrávala známá česká hitovka, já si prozpěvovala, když v tom jsem najednou uslyšela ránu. Otočila jsem se po zvuku a v chodbě uviděla tchyni, která z šoku, co právě vidí, upustila nanukový dort. Mě situace popravdě nijak nevykolejila, ale už kvůli ní jsem si oblékla šaty. Chtěla jsem jí uvařit kávu a pohostit ji zbytkem nanukáče, který jsem zachránila ze země, ale otočila se na patě a rudá až na zádech zmizela.

Konečně!

Mé prosby, aby své návštěvy hlásila předem, pokaždé úspěšně ignorovala. Až trapas zjevně padl na úrodnou půdu. Následující týden se u nás totiž ani jednou neukázala a teď, pokud k nám jde na návštěvu, vždy zvoní a klepe.

Zdroj: vlasta.cz

Související články