Vánoční přání

Posíláte svým příbuzným nebo kamarádům vánoční pohlednice s přáním krásných svátků? Pokud ano, jste jedni z mála. Ale je to opravdu krásný zvyk, který rozhodně každého potěší. Královna Alžběta II. takových přání o Vánocích pošle více než 800. Samozřejmě na každé z nich nepíše žádný osobní vzkaz ani s nimi nejede na poštu, ale poctivě všechna přání podepisuje už od léta, aby byla na svátky připravena. Vánoční karty podepsané samotnou královnou pak putují do všech koutů světa.

Procházka do kostela

Ať už jste věřící, nebo ne, rodinná procházka do kostela může být pěknou tradicí i u vás doma. Britská královská rodina jezdí každý rok na ranní vánoční bohoslužbu do Sandringhamu, kde mají soukromé královské sídlo. Tam královna velmi ráda trávila společný čas se svým manželem Filipem.

Sportovní den

Každoročně se na Štědrý den ráno sejdou princové William a Harry na hřišti a společně s dalšími hráči si zahrají fotbal. Každý z princů fandí jinému anglickému klubu, a tak se během zápasu často špičkují. Oba také pravidelně přijdou oblečení právě v dresech či barvách „svého“ klubu. Jak to asi bude letos, když Harry žije v Kanadě? Potkají se oba bratři, nebo bude tato krásná tradice po letech porušena?

Vánoční dobré skutky

Tohle je ta nejkrásnější tradice ze všech! Britská královská rodina intenzivně pomáhá potřebným celoročně. A tak samozřejmě dělají dobré skutky i o Vánocích. Charitativnímu spolku pečujícímu o děti bez rodičů a domovů věnují velký finanční obnos.

Kdo si hraje, nezlobí

V britské královské rodině se samozřejmě dodržují přísná pravidla i o Vánocích, ale to, že například dodržují daný dresscode, rozhodně neznamená, že je u nich o svátcích nuda. Součástí jejich tradic je třeba hraní šarády, což je kolektivní hra založená na pantomimě a hádání. Co takhle hraní her zařadit i do vašeho vánočního programu? Může to být třeba oblíbené Člověče, nezlob se. A vítěz si může večer rozbalit dárek pod stromečkem jako první.