Oblíbená herečka pochází z umělecké rodiny. Jejím otcem byl hudební pedagog a flétnista Václav Žilka, který Veroniku i její dva starší sourozence odmala vedl k hudbě. Zatímco však oni se profesionálními hudebníky stali, Veroniku to zaválo jinam. Po maturitě začala studovat psychologii na Univerzitě Karlově, ale po prvním semestru přerušila a nastoupila na DAMU. Tam se jí dostalo prvních zkušeností před kamerou, například snímky Dívka s mušlí (1980), komedie Když rozvod, tak rozvod (1982), Samorost (1983), Putování Jana Amose (1983) anebo Lev s bílou hřívou (1986).

Polovina osmdesátých let pak byla pro mladou herečku velice náročným obdobím. Nabídky se jí jen hrnuly, navíc se poprvé vdala a porodila dceru. Přesto se tehdy stihla do diváckých srdcí zapsat velkou rolí vychovatelky Jany v seriálu My všichni školou povinní (1984). Později, v devadesátých letech, na obrazovky vstoupil film Zapomenuté světlo, kde si Veronika Žilková střihla roli umírající Marjánky, za kterou získala Českého lva.

Smysl pro humor ukazuje v Tele Tele i Babovřeskách

Přelom tisíciletí herečka startuje ve zcela jiné poloze, než ji dosud diváci znali, a rozjíždí spolupráci s Richardem Genzerem a Michalem Suchánkem na pořadu Tele Tele. Zábavný pořad měl mnoho příznivců i odpůrců, vysoká sledovanost se mu však upřít nedala. V dalších letech se pak Veronika Žilková objevuje v divadelních představeních, v seriálech, jako třeba Soukromé pasti nebo Vyprávěj, a v mnoha pohádkách. Mezi ty nejoblíbenější patří třeba Anděl Páně. Zapomenout nesmíme ale ani na její účinkování v několikadílné bláznivé komedii Babovřesky Zdeňka Trošky. Letos si pak Žilková zahrála hlavní roli ve filmu Spolu, který přináší příběh matky a jejích dvou dospělých dětí, z nichž jedno trpí autismem a potřebuje péči, zatímco druhé trpí celý život nedostatkem pozornosti.

Prvního manžela jí odloudila kamarádka

Napínavý, plný radostí a strastí, je i hereččin osobní život, který před médii nikdy netajila. S prvním mužem, Jiřím Hanychem, se seznámila v den svých jednadvacátých narozenin, 16. října 1982. Brali se v roce 1984 a 28. dubna 1985 se narodila Agáta. Rodinná idylka bohužel skončila o tři roky později, kdy jí Hanycha přebrala její nejlepší kamarádka Barbora. S tou se Veronika přátelila od základky. Jenže Bára vždycky koukala po zadaných klucích a vůbec jí nevadilo, čí partner to zrovna je. V minulosti už Žilkové přebrala tanečníka Marka Čumpelíka, s nímž pak měla dvě děti. Tehdy se jí pro změnu zachtělo Hanycha, který si po rozvodu Veroničinu bývalou kamarádku vzal.

S druhým manželem si pořídila velkou rodinu

Herečka však sama dlouho nezůstala a provdala se za Hanychova kamaráda Marka Navrátila. Povoláním stavař žil s Žilkovou od roku 1988 do roku 2005. Společně vychovávali Agátu i vlastní syny Cyrila a Vincenta a zároveň si z dětského domova osvojili ještě Honzu a Markétu. Veronika Žilková tento vztah opěvovala všude, kde se dalo. Dá se říct, že byla opravdu šťastná. Po šestnácti letech idylky však potkala charismatického Martina Stropnického, bláznivě se zamilovala a rozhodla se jít o dům dál. Se svým druhým manželem Markem Navrátilem však energická herečka až do jeho smrti udržovala přátelské vztahy. Zemřel náhle ve věku 55 let.

S třetím manželem žila v Izraeli

S Martinem Stropnickým následně společně vychovali, dnes již sedmnáctiletou, dceru Kordulu. V květnu 2007 přišel na svět také syn Melichar, který se ale bohužel narodil s vrozenou brániční kýlou. Chlapečkovi tak osud vyměřil jen něco málo přes půl roku života. Bohužel ale ani manželství se Stropnickým nevydrželo. Zatímco on v posledních letech trávil většinu času kvůli pracovním povinnostem v Izraeli, Veronika měla závazky v Česku. Stropnický vztah ukončil a po dlouhých osmnácti letech tak došlo na rozvod.

Zase šťastná

Jak se ale zdá, nedávno se opět začalo blýskat na lepší časy a herečka je opět zamilovaná. Jejím partnerem je Josef Homoláč, někdejší člen rockové kapely Argema, po jehož boku Žilková jenom září. A radost jí dělá i její nejstarší dcera Agáta, která se konečně usadila se svým partnerem Jaromírem Soukupem, a už za pár měsíců jí porodí další vnouče.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz

Související články