Čtěte s Vlastou a vyhrajte zajímavé knížky

Pročtěte se do dětství! Víme, co za knihy bude bavit vás i vaše děti.

I když to ještě před několika lety vypadalo na soumrak večerů a nocí strávených s knížkou, protože všichni už budou jenom koukat na televizi nebo sedět u počítače, stránky se ukázaly jako nesmrtelné.

Iva Hadji MOUSSA miluje léto

Glosa Iva Hadji Moussa: Jak zpomalit léto? Všímejte si ho!

Miluju léto. Připravuju se na něj ostatně už od chvíle, kdy po zimě roztají ledy, rozkvetou první bledule a venku je víc než patnáct stupňů. Právě tehdy si vybírám své první letní šaty s motivy květů. Můj muž tvrdí, že mám asi desatery identické - a...

Obrázek Vlasta.cz

Nesnáší švagrovou, bratr s ní nemluví. Přijde o rodinu?

Vždycky toužila po velké rodině. Když se bratr ženil, dorazila na svatbu s megadarem a doufala, že získá ve švagrové nejlepší přítelkyni. Místo toho zažívá Jana (48) už dvacet let zákopovou válku.

Dospívající musí přijmout zodpovědnost za své chování

Jarka (42): Nezvládám péči o pubertální děti, dělají si, co chtějí

„Potřebovala bych pomoc s výchovou svých tří dospívajících dětí, s nimiž si moc nevím rady. Sama jsem během dospívání v osmdesátých letech a začátkem devadesátých let měla výchovu dost přísnou, takže jsem na jednu stranu byla strašné tele, protože mi...

Obrázek Vlasta.cz

Gruzie je krajina majestátních hor i UNESCO památek a vína

V poslední době zažívá Gruzie turistický boom. Lákají tam vysoké kavkazské hory s krásnými údolími, města vytesaná do skály, břehy omývané Černým mořem, staré kláštery, zajímavá architektura a také vyhlášená pohostinnost místních obyvatel. Než se nad...

Víkendová chalupa nebo klid v bytě?

Muž chce koupit chatu, já nechci mít dvě domácnosti

Máme teď doma takový spor. Oběma nám táhne na padesát, všechny tři děti jsou prakticky dospělé a dělají nám radost, mají se k práci nebo studiu, začínají se osamostatňovat. Nemůžeme si na ně stěžovat.

Mirka Vopavová, novinářka a scénáristka

Glosa Mirky Zlatníkové: Odrostly vám děti? Dejte si pohov!

Zvládla jste pubertu, mládí, smykem jste vybrala zatáčku mezi prací a mateřstvím (to byla hoňka, co?). Rozvedla jste se, nebo naopak smířila s tím, koho doma máte, a teď se plnou parou řítíte do zlatých časů odrostlých dětí.

Obrázek Vlasta.cz

Vdávala jsem se z rozumu, nakonec jsem se ale do manžela zamilovala

Blanka se nevdávala z lásky. A tak není divu, že si její srdce získal první okouzlující muž, kterého potkala. Jenže láska je někdy slepá…

Most přes rybník Vítek mezi Novou a Starou Hlínou na Třeboňsku

Místa Paměti národa: Most u rybníku Vítek připomíná zradu heydrichiády i pohádky

Až se budete o prázdninách toulat českou krajinou, zastavte se někdy na místech, která vstoupila do naší historie, ale nikdo je nezná. Jedním z nich je třeba romantický most z 18. století přes rybník Vítek na Třeboňsku. Nachází se jen půl kilometru o...

Obrázek Vlasta.cz

Dcera honí kariéru, ze syna se stal povaleč, stýská si matka dvou dospělých dětí

Jana si představovala, že po padesátce se bude těšit do penze, v níž bude čas věnovat zahrádce a vnoučatům. S mužem vychovala dvě děti, všechno vypadalo jako dobrý a realistický plán. Ale všechno je jinak, což Janu hodně trápí.

Maminka Božena, sourozenci Anička, Božena a Jan Glogarovi- všichni byli za války popraveni

Nacisté jí popravili otce, matku, bratra i dvě sestry, zůstala úplně sama

Zdeňka Ruprechtová se narodila jako Zdeňka Glogarová v roce 1923 v Jakartovicích. Její otec byl železniční zaměstnanec v Opavě, kde také prožila své dětství. Na to vzpomíná s velkou nostalgií. Do nástupu Hitlera k moci se totiž Němci a Češi spolu v p...

Tipy na knihy oblíbené v redakci

Tipy na knihy: Rodinná sága a další neapolské příběhy jak z pera Eleny Ferrante

Pravidelně vám budeme přinášet tipy na knihy, které nás v redakci zaujaly. Naše redaktorky jsou totiž opravdu vášnivé čtenářky, a tak si můžete být jisté, že si určitě něco vyberete. Je libo zajímavý příběh od autorky, která se možná skrývá i pod pse...

Obrázek Vlasta.cz

Manžel se mi v posteli protiví, doufám, že si najde milenku

Čtenářka Erika (43) přiznává, že by byla radši, kdyby se svým manželem spát nemusela. Kdo z nich je podle vás na vině jejich krachu?

Obrázek Vlasta.cz

Test: Koho chcete za kamarádku a jak vám změní život?

Vyberte si z následující typologie ženu, se kterou byste si nejlépe rozuměla. Podle toho poznáte, jak vás vaše nejlepší kamarádky mohou v životě ovlivnit.

Obrázek Vlasta.cz

Půjčila jsem sousedce peníze, nemá se k vracení. Jak ji donutit?

Dobré účty dělají dobré přátele. A pro dobrotu na žebrotu. Vlaďka už ví, že obě tahle úsloví jsou pravdivá.

Obrázek Vlasta.cz

Když půjdu na vysokou, najde si jinou ženskou

Spousta mužů stále není připravena na to, že by jejich žena vydělávala víc peněz než oni. A někteří si ani nepřejí, aby měla vyšší vzdělání. Jako manžel naší čtenářky Ludmily.

Obrázek Vlasta.cz

Nestačil jí její manžel, toužila po bohatém, ale nakonec zůstala sama

Eva měla manžela a dceru. Zdálo se jí však, že muž vydělává málo, a zatoužila po movitějším.

Obrázek Vlasta.cz

Příběh studené postele: Co dělat, když partner rezignuje na sex?

Moje padesátiletá kamarádka mi vždycky říkala: „Užij si každý sex, nevíš, kdy to bude naposledy.“ Připadalo mi to ohromně vtipné, ale teď se mi zdá, že moje naposledy už bylo – a moc jsem si to tenkrát asi neužila.

Obrázek Vlasta.cz

Sblížila nás až rakovina. I díky němu jsem ji překonala!

Hledat si v padesáti po celoživotním manželství nového chlapa není nic jednoduchého. Chvílemi jsem si myslela, že jsou mi už všichni muži volní. Jenže se objevil Jaroslav a dal mi do života novou sílu.

Obrázek Vlasta.cz

Další dítě nechci, unavuje mě být služka a kojná

Je mateřství základním posláním ženy? Některé z nás si to nemyslí. Čtenářka Tamara (35) se do dalšího těhotenství rozhodně pouštět nechce.

Obrázek Vlasta.cz

Bez alkoholu nevydržím ani den, stydím se s někým poradit

Z nevinné skleničky jednou týdně se může stát propast alkoholu, ze které se sama nevytáhnete. O tom, jak do ní spadla, vypovídá Ilona (39).