Silvestrovské dobroty: Sýrové bochánky, rokfórová pěna a party paštika

Připravte pro vánoční nebo silvestrovské návštěvy následující lahůdky. Je s nimi spojeno jen jedno riziko – hosté nebudou chtít odejít.

Štědrovečerní tabule: Obalte kapra v mandlích a přidejte vídeňský salát

Taky se tak těšíte na štědrovečerní polévku, salát a kapra? Klasika vede, ale co takhle malá revoluce? Vyzkoušeli jsme pro vás pět úplně nových kapřích receptů. Nezlákají vás?

Cukroví od babiček, co možná neznáte: Kakaové preclíky či cukrové kaštánky

Zalistovali jsme starými rodinnými receptáři a vybrali pro vás cukroví, na které se možná rozpomenete, ale třeba ho ochutnáte úplně poprvé, protože u vás se peklo něco jiného.

Pomalu pečené maso nemusíte v troubě hlídat. Navíc je dokonalé

Musíte to vyzkoušet! Pomalu pečené či vařené maso je skvělé. Doslova se rozsýpá, je šťavnaté a má fantastickou chuť. Nebojte se, že v kuchyni strávíte moc času, stačí si postup dobře naplánovat.

Baví vás pečení? Darujte tradiční cukroví

Jedlé dárky: Udělejte radost domácími karamelkami nebo kávovým likérem

Nevíte, čím potěšit rodinu či kamarády? Neshánějte žádné super dárky, ale vyrobte nebo uvařte svým blízkým něco sami. Uvidíte, jak zabodujete. Jedlé překvapení pak už budou chtít vždycky. I ti čtyřnozí.

Upečte si slavné dorty: linecký, sachr a pavlova

Někdy není dobré vymýšlet novinky, protože klasika je nejlepší. Jestli potřebujete upéct něco skvostného, tady máte slavné dorty i s jejich historií.

Mleté řízečky z telecího masa jsou dokonalé se smetanou

Z telecího se vaří málokdy, což je velká škoda. Když přidáte do řízečků tymián a smetanu, uděláte z nich dokonalou delikatesu.

Rychlý koláč s tvarůžky je hotový za půl hodiny

S tímhle slaným koláčem se zavděčíte celé rodině, tedy minimálně všem, kteří mají rádi vůni olomouckých syrečků.