Čokoládová velikonoční vajíčka jsou populární zejména ve Velké Británii, kde je během svátků zvykem, že děti hledají sladkosti skryté na zahradách nebo v bytech.

Zajímavostí však je, že samotné čokoládové vajíčko není žádná novodobá pochoutka. V Anglii bylo první čokoládové vajíčko vyrobeno již v roce 1873. Do této doby se lidé o Velikonocích obdarovávali tradičními vařenými vejci.

Zdroj: Youtube

O několik let později se čokoládová vajíčka stala hlavním velikonočním symbolem, zejména mezi dětmi. Tato tradice se pak rychle šířila po celém světě.

I když je velikonoční hledání vajíček (egg hunt) typické především pro Británii, čokoládová vajíčka si získala srdce dětí po celém světě. Proč letos neudělat radost i svým dětem a nepřipravit jim tyto sladké pochoutky doma?

Co budeme potřebovat?

  • slunečnicový olej
  • 300 g čokolády dle libosti (hořká, mléčná, oříšková)
  • cukrovinky jako náplň (oříšky, bonbony, želé, lentilky)
  • formu na vajíčko

Jak na to?

Nejprve si pomocí kuchyňské utěrky všechny formičky důkladně vytřete, aby byly suché a čisté. Následně je jemně potřete malým množstvím slunečnicového oleje. Tento krok zajistí, že se čokoláda po ztuhnutí snadno oddělí od formy a nebude se během vyndávání rozpadat.

Nalámejte čokoládu na drobné kousíčky a vložte do misky. Misku postavte nad hrnec s vařící vodou, čímž vytvoříte vodní lázeň. Čokoládu pak míchejte až do jejího úplného rozpuštění.

Následně naplňte formičky na vajíčka rozpuštěnou čokoládou a nechte je ztuhnout v chladu, přibližně po dobu dvou hodin.

Po ztuhnutí čokolády vajíčka opatrně vyjměte z formiček. Do jedné poloviny vajíčka naskládejte bonbony, oříšky, želé, korálky, samolepky nebo uschovejte malou hračku. Fantazii se meze nekladou.

Okraje druhé, prázdné poloviny lehce roztavte a poté ji lehce přiložte k naplněné části vejce, aby se spojily. Jemně stlačte. Nakonec můžete čokoládová vajíčka dozdobit barevnou polevou pro jejich atraktivnější vzhled.

Zdroj: Vlasta.cz, Food MattersPreston ParkBritish Council, MarthaStewart

Související články