Karolíno, vy jste nešla v šlépějích svých rodičů, nejste herečka, ani režisérka, ale pomáháte lidem se sociálními sítěmi, aby tam prorazili s reklamou. Opravdu jste nikdy nezatoužila být herečkou?

Být herečkou jsem nechtěla být nikdy. Herectví je jediné profese, o které mi maminka říkala, když jsem byla malá, že cokoliv budu dělat, tak hlavně nemám být herečkou. A to ne, že by neměla svou práci ráda, svou práci miluje, ale je to náročná profese. Člověk není úplně pánem své práce, kolik ji získá, kolik ji nezíská. Musí čekat na ten telefonát od režiséra, aby si někdo vzpomněl a dal mu tu roli. V Česku vzniká méně filmů, už kvůli tomu, jak jsme menší populace, než jinde na světě. Kolik je rolí pro určitou věkovou skupinu, pro určitý typ, je jich málo. Proto mě přesvědčovala, abych to nedělala. Moje rodina si přála, abych byla režisérka. Zkoušela jsem to, studovala jsem i rok na FAMU v Písku, ale potom jsem úplně změnila obor, našla jsem se v marketingu. To mě hodně baví a naplňuje. Možná se k režii ještě někdy vrátím, ale momentálně to není v plánu.

Zdroj: VLM

Dokážete se tím marketingem na sociálních sítích uživit? Máte to už tak našlápnuté, že musíte klienty odmítat?

Odmítat nemusím. Já totiž prodávám na Instagramu „kurz prodeje", což je styl prodeje „one to many". V tom stylu prodeje to funguje tak, že do toho kurzu může nastoupit kdokoliv. Do toho samozřejmě každý den odpovídám na dotazy, každé pondělí v 18 hodin máme skupinové hovory, tam je potřeba těm lidem věnovat a dělám to ráda. Ale ten samotný kurz je přednahraný. Má 14 hodin obsahu, kdy si to ti lidé mohou nakoukat. Kurzem zatím prošlo něco přes 250 lidí, s tím jsem spokojená, určitě se tím uživím. Není to problém. A ten můj kurz je unikátní v tom, že mám spokojené klienty. Já je učím, jak skutečně prodávat. Takže ne jen to, aby byl hezky sladěný, aby to hezky vypadalo, aby to bylo kreativní, ale aby to mělo efekt, aby od těch mých podnikatelů chtěli lidé skutečně nakupovat.

Autor: Lucie Šaléová

Související články