Sám o sobě jednou prohlásil, že je tak špatný herec, že by sám sebe do žádného projektu neobsadil. A přestože je Daniel veselá kopa s neotřelým smyslem pro humor, myslel to smrtelně vážně. „To, co jsem řekl, není žádné klišé. Abyste se dokázali sami definovat, musí uběhnout čas a musíte získat odstup," tvrdí bavič, který na to, že to s jeho hraním nebude až tak horké, přišel už během studií. "Já vždy od herectví utíkal k zábavě. Už na vysoké škole, když jsme dělali Hamleta, jsem to nebral vážně a dělal si z toho legraci. Někteří pedagogové mě kvůli tomu neměli rádi. Možná kdybych se divadlu věnoval víc, mohl bych být dnes jinde. Ale přišel dabing, začal jsem psát a k tomu se přidala režie,“ říká Dano, kterého tehdy po dokončení středního odborného učiliště mediální grafiky a polygrafie hned napoprvé přijali na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě.

Mimo dabing se na Slovensku nejvíce etabloval jako režisér, scénárista a producent zábavných pořadů. Svůj um rozveselit ovšem předvedl i na české půdě. V Česku totiž Daniela Dangla velmi dobře známe jako tvůrce bláznivého pořadu Partička. Na Michala Suchánka, Richarda Genzera, Igora Chmelu a další hosty si tam vymýšlí nejrůznější lumpárny a bláznivé soutěže, které, ač mohou být často pro někoho přes čáru, baví nejen účinkující, ale především publikum. A salvy smíchu chytají i samotného autora, který dokáže vymyslet nevymyslitelné.

Zdroj: Youtube

„Inklinuji k černému humoru. Už dlouho mám rád Monty Python. A velmi se mi líbil seriál Perníkový táta, což je o člověku, který je učitelem chemie, ale má rakovinu a začne vyrábět pervitin, prostě černý humor, nadsázka, skvělé,“ vyjmenovává svou inspiraci Dano, s nímž se manželka Beáta a děti, syn Oliver a dcera Laura, doma rozhodně nenudí.

Zdroj: vlasta.cz Prima FTV csfd.cz

Související články